Apple zezwoli na alternatywne metody płatności w Korei Południowej

Wygląda na to że Jabłko Na poziomie regionalnym Jedna z najważniejszych bitew ostatnich czasówA to może być ogromnym ciosem dla twojego konta. Nie na próżno, z wyjątkiem wiadomości o jej produktach i usługach oraz presji na wymuszenie tej zmiany, która pojawiła się w dużej części wiadomości związanych z wiadomościami z Cupertino.

Na pewno już wiesz dokładnie, o co mi chodzi, prawda? Właściwie mówię o Alternatywy płatności za zakupy w aplikacji w iOS App Store, i to jest właśnie powód, dla którego większość opinii mediów w branży technologicznej w zeszłym roku, tj. Gra, z którą mierzyły się Apple i Epic GamesPo tym, jak deweloper Fortnite dodał alternatywną metodę płatności w aplikacji do wersji swojej gry na iOS, Apple odpowiedział, usuwając grę ze swojego App Store.

Dla Apple, jak powiedziałem wcześniej, Rozliczenia za zakupy w aplikacji to ogromne źródło dochodu, co czasami prowadziło tych z Cupertino do forsowania maszyny, ze szczerze nagannym wykonaniem. Pierwszy przypadek, który przychodzi mi do głowy, to: Co się stało latem 2020 z WordPress, ale nie była jedyna. Wpłynęło to na jej wizerunek na tyle, że ostatecznie firma była zmuszona znaleźć formuły, dzięki którym mali deweloperzy płacą prowizje poniżej 30%.

W następstwie orzeczenia sądu, które zmusiło Apple do zezwolenia na systemy płatności stron trzecich, firma do tej pory była w stanie zawiesić stosowanie się do wspomnianego orzeczenia, ale jeśli nie nastąpi obrót wydarzeń, jest prawdopodobne, że Wcześniej czy później środek musi zostać wdrożony. Oczywiście pozwoli to programistom działać tak, jak zrobił to Epic, oferując niższe stawki użytkownikom korzystającym z ich metod płatności, aby uniknąć prowizji Apple.

Chociaż nie wyrósł zbytnio na tych szerokościach geograficznych, proces przeciwko Epic nie był jedynym frontem, który Cupertino miał w tym względzie do dyspozycji. I to od czasu zatwierdzenia w zeszłym roku firmy Nowe prawo nakazuje to samo w Korei Południowej, wreszcie Zmusiłem Apple do zaakceptowania tego samego i jak możemy? Przeczytaj o cyfrowych trendachOd teraz aplikacje będą mogły zawierać w swoich aplikacjach alternatywne metody płatności.

Jest zadziwiająca różnica, tak, i jak możemy przeczytać we wspomnianych wiadomościach, Apple może zatrzymać prowizję od tych płatności Będzie jednak sławny w mniej niż 30%. Ale tak czy inaczej, orzeczenie sądu najpierw w USA, a następnie zatwierdzenie tego nowego standardu prawnego w Korei Południowej wydaje się wyznaczać trend, który może nie potrwać długo.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *