Aragon dołącza do interoperacyjności recept elektronicznych z krajami UE

Ministerstwo Zdrowia dało zielone światłoWłączenie Aragonii do europejskiego systemu wymiany recept elektronicznych Pacjenci w ich przemieszczeniach geograficznych. Pozwala na to Europejski Program Interoperacyjności Recept Elektronicznych (eP/eD). Recepta w kraju pochodzenia obywatela europejskiego może zostać zrealizowana w aptece w innym kraju, gwarantujące ciągłość opieki nad obywatelami na terenie UE. Integracja Aragonii oznacza dalszą poprawę usług oferowanych przez „My [email protected]” w Unii Europejskiej.

HiszpaniaZa pośrednictwem Ministerstwa Zdrowia Aktywnie uczestniczy w tym projekcie od samego początku, przyczyniając się do doświadczenia National Institutes of Health w zakresie elektronicznego podawania leków w zakresie jego projektowania. Ta metoda cyfrowa, jej cel Zapewnienie ochrony zdrowia w miejscach czasowego pobytu lub zamieszkania za granicąKorzystne dla obywateli Aragonii, którzy potrzebują pomocy medycznej w innym państwie europejskim.

Teraz Ministerstwo dało zielone światło Wspólnocie Aragonii, spełniając wymagania dotyczące usług transgranicznych ustanowione przez Komisję Europejską. Zatem, Do Aragonii dołączają Wyspy Kanaryjskie, Katalonia, Estremadura, Madryt i Kraj Basków. Ponieważ społeczności mają już potencjał do wymiany recept elektronicznych Biura apteczne w Portugalii, Chorwacji, Polsce A od 21 marca zeszłego roku z Finlandia. Kraje, które już oferują pacjentom w swoim kraju recepty wypełnione elektronicznie.

Do końca tego roku, 2023, do usługi zostanie podłączona większość wspólnot autonomicznych, a także nowe kraje UE, funkcjonalność recept elektronicznych jest usługą powszechną dla wszystkich obywateli. Uruchomienie tej cyfrowej usługi wymaga wspólnego wysiłku ministerstwa i resortów zdrowia, zaangażowania i współpracy oficjalnych stowarzyszeń farmaceutów i aptek oraz intensywnej koordynacji z odpowiedzialnymi departamentami Komisji Europejskiej.

W listopadzie 2020 r Formalna umowa między Ministerstwem Zdrowia a państwami członkowskimi (organizacje zdrowotne państw członkowskich) pozwolą Przestrzegaj tych korzyści transgranicznych i obsługiwał węzeł usług, który umożliwia i porządkuje przepływy informacji zarówno o lekach, jak i historii medycznej obywateli na terenie UE.

Historia kliniki

The Usługi „My [email protected]” umożliwiają pracownikom służby zdrowia państw członkowskich dostęp do odpowiednich informacji medycznych Odpowiednia opieka zdrowotna dla mieszkańca innego państwa.

w chwili obecnej Wspólnoty autonomiczne Aragonii, Wspólnoty Walencji i Kraju Basków mogą wymieniać dane medyczne z Chorwacją, Francją, Luksemburgiem, Maltą i Portugalią. W ten sam sposób na cały rok planowana jest stopniowa integracja nowych społeczności i nowych państw członkowskich w sektorze hiszpańskim.

Najczęściej oglądane

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *