Archeolodzy tracą tę misję z powodu najnowszego lotu kosmicznego Virgin Galactic

Archeolodzy tracą tę misję z powodu najnowszego lotu kosmicznego Virgin Galactic

W zeszłym tygodniu Virgin Galactic wykonała kolejny lot, wysyłając trzech pasażerów i instruktora na skraj kosmosu. Na pokładzie VSS nie było jednak żywych pasażerów samotność Co wywołało oburzenie wielu osób. zamiast, Notatka z raportów Archeolodzy na całym świecie są oburzeni faktem, że pasażer zabrał na pokładzie starożytne ludzkie skamieliny w przestrzeń kosmiczną.

Skamieniałości zabrane na pokład VSS samotność Niektóre uwzględnione Australopitek sediba, który według szacunków badaczy żył około dwóch milionów lat temu. Drugie wykopalisko pochodziło z Homo nalediJest to starożytny gatunek ludzki, który żył 250 tysięcy lat temu. Obydwa gatunki zostały odkryte w pobliżu Johannesburga w Republice Południowej Afryki przez zespoły kierowane przez Lee Bergera.

W rzeczywistości to Berger uzyskał pozwolenie od Agencji Zasobów Dziedzictwa Afryki Południowej (SAHRA) na eksport skamieniałości wyniesionych w przestrzeń kosmiczną. Na pokład wniósł je Tim Nash, południowoafrykański biznesmen i jeden z trzech pasażerów na pokładzie samotność.

Pokaż wideo Homo naledijeden z dwóch rodzajów starożytnych skamieniałości ludzkich, które zostały zabrane w przestrzeń kosmiczną.

Transport tych starożytnych ludzkich skamieniałości w przestrzeń kosmiczną był częścią skomplikowanej kampanii propagandowej mającej na celu zwrócenie uwagi na „naukę, eksplorację, pochodzenie człowieka i Republikę Południowej Afryki”. – zapytał Bergera Mężczyzna. Pomimo potencjalnego narażenia, jakie mogło to spowodować, archeolodzy twierdzą, że przeprowadzka ta zagroziła szczątkom i mogła doprowadzić do utraty jednego z kluczowych elementów umożliwiających identyfikację A. SedibaKość barkowa wysłana w kosmos była właściwie pierwszą A. Sediba Skamielina do odkrycia, a tym samym odniesienie pomagające w identyfikacji gatunku.

Oczywiście sytuacja prawdopodobnie wyglądałaby zupełnie inaczej, gdyby podróż nie zakończyła się sukcesem, nie tylko z powodu ofiar śmiertelnych, ale także z powodu potencjalnej utraty historii, gdyby podróż nie przebiegła gładko. Na szczęście tak nie jest.

To także nie pierwszy raz, kiedy widzimy starożytne skamieliny przewożone w przestrzeń kosmiczną. Wcześniej skamieliny dinozaurów były wyrzucane z atmosfery ziemskiej. Archeolodzy mają jednak rację, że są zdenerwowani. Gdyby podróż poszła źle, Bones mógłby zaginąć tutaj na zawsze. Wraz z nimi utracono niewielką, ale ważną część historii.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *