Argentyna i Mistrzostwa Świata do lat 20: dane, liczby, rekordy i wszystkie tytuły

Argentyna i Mistrzostwa Świata do lat 20: dane, liczby, rekordy i wszystkie tytuły

Mistrzostwa Świata U-20 to turniej, który sprawił wiele radości reprezentacji Argentyny. A także konkurs, w którym czasami nie brał udziału, Nawet z kilkoma graczami, którzy w tamtym czasie byli uważani za jednych z najlepszych w swoim wieku, a którzy później stali się postaciami światowej klasy. Nawet do edycji 2023, która rozpoczyna się w sobotę i kończy 11 czerwca, reprezentacja nie zakwalifikowała się i będzie ją gościć po tym, jak FIFA usunęła kandydaturę Indonezji w sporach dyplomatycznych z Izraelem.

Historia turnieju jest nowsza niż seniorów, których pierwsza edycja miała miejsce w 1930 roku. Tunezja była gospodarzem Mistrzostw Świata FIFA U-20 po raz pierwszy w 1977 roku, a ostatni w Polsce w 2019 roku. W 2021 roku miał odbyć się w Indonezji, ale został zawieszony z powodu pandemii Covid-19. W sumie, zanim piłka zacznie się toczyć na stadionach Madre de Ciudads w Santiago del Estero i San Juan del Bicentenario w sobotę, Było 22 nominacji ekumenicznych.

Argentyna powiedziała, że ​​brała udział 16 razy iw sześciu z nich została mistrzem, będąc najbardziej zwycięską drużyną w historii. Biorąc pod uwagę, że był nieobecny sześć razy, jego skuteczność wynosi 37,5%, co jest bardzo wysoką wartością jak na wysokie rozgrywki i najwyższą wartością dla drużyny piłkarskiej. Ponadto był finalistą w Meksyku 1983; półfinalista w Zjednoczonych Emiratach Arabskich 2003; Odpadł w ćwierćfinale w Arabii Saudyjskiej 1989 i Kolumbii 2011. Oraz w 1/8 finału w Nigerii 1999 i Polsce 2019. Cztery razy nie awansowali do fazy grupowej.

Sergio Aguero wygrał Mistrzostwa Świata U-20 w 2005 i 2007 roku. W ostatnim meczu był najlepszym zawodnikiemFIFA

Po raz pierwszy reprezentacja narodowa pojechała na Igrzyska Olimpijskie w Japonii w 1979 roku Diego Armando Maradony W szkole, która prowadziła Cesara Ludwika Menottiego, Który rok temu poprowadził największą drużynę na wyżyny chwały. Następnie czekał 16 lat i siedem turniejów, aby ponownie zdobyć tytuł w Katarze 1995. To było pierwsze poświęcenie w epoce José Pekerman Rozprzestrzenił się w Malezji w 1997 roku w liczbach takich jak Walter Samuel, Esteban Cambiasso, Pablo Aimar i Juan Roman Riquelme.

Jedyny raz, aż do tego roku, mistrzostwa świata odbywały się w Argentynie w 2001 roku, a reprezentacja prowadzona przez Pekermana po raz kolejny wygrała turniej imponującym występem Javiera Savioli Andrés D’Alessandro, Maximiliano Rodríguez, Leonardo Ponzio, Alejandro 'Chori’ Domínguez I Mikołaja Bourdisso, pośród innych. Potem przyszła praca Lionel Messi W Holandii 2005, w towarzystwie Sergio Aguero. Kon w Kanadzie 2007 był wielkim odpowiedzialnym za szóstą i ostatnią koronę albiceleste w historii Mistrzostw Świata U-20.

Javier Saviola był wielką postacią reprezentacji Argentyny na Mistrzostwach Świata 2001, które odbyły się w tym krajuBongarty – Bongarty

Naród

Dowiedz się o projekcie Trust

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *