Argentyna już myśli o Polsce z odnowionym entuzjazmem i złudzeniami

Zdjęcie: Maximiliano Luna, specjalny wysłannik.

Reprezentacja Argentyny zakończyła nowy dzień treningów w tę niedzielę z odnowionym nastrojem i złudzeniami, skupiając się na środowym meczu grupy C z Polską. Po ulgi, która oznaczała zwycięstwo 2 do 1 z Meksykiem.

Zespół prowadzony przez Lionela Scaloniego miał przedpołudniowy trening regeneracyjny Drugi mecz Mistrzostw Świata 2022 Kataru na Qatar University po wygranej 2:0 z „Tri” na stadionie Lusail.

Delegacja „Albiceleste” opuściła największy stadion mistrzostw świata w Katarze 2022 około drugiej nad ranem, ale sztab szkoleniowy zaplanował trening na godzinę 11:00 (5 dla Argentyny).

Dzień rozpoczął się od zawodników, którzy byli rezerwowymi i tych, którzy grali przez ograniczoną liczbę minut w ciągu 15 minut otwartych dla prasy. Pojawienie się kapitana Lionela Messiego rano było niespodziankąPo pierwszych dziesięciu minutach treningu.

Rosario przeszedł całą długość boiska z gwiazdą Rodrigo de Paul i usiadł na trawie Oparcie się o płot w zacienionym miejscu, aby uciec przed silnym porannym słońcem Doha i ponad 30-stopniowymi temperaturami.

Zdjęcie: Specjalny wysłannik Maximiliano Luna
Zdjęcie: Maximiliano Luna, specjalny wysłannik.

Tymczasem, Piłkarze, którzy dołożyli minuty przeciwko Aztekom, w tym Enzo Fernandez, przeszli rutynowe ćwiczenia przedmeczowe pod czujnym okiem 10. W pozostałych minutach gry Messi był zrelaksowany, rozmawiając w skarpetkach ze swoim przyjacielem De Paulem.

Zwycięstwo z Meksykiem uwolniło zawodników i stworzyło nową atmosferę w drużynie, która przeżyła wielkie napięcie w pierwszych dniach po ciężkiej i nieoczekiwanej porażce w pierwszym meczu z Arabią Saudyjską (2:1). Gest kapitana, polegający na odejściu nieco wcześniej niż planowano, został zinterpretowany jako kolejny dowód jego oddania drużynie. I odpowiedzialności, którą przyjął jako lider zespołu.

Kim jest zawodnik Rosario w meczu z Meksykiem? Zrównał się z Diego Maradoną w występach (21) i bramkach na mundialu (8). Wyszedł jako jeden z pierwszych i spędził kilka minut w środku boiska na zaimprowizowanym spotkaniu z trenerem i czołowymi liderami zespołu.

Mimo dobrej gry w drugiej połowie, Enzo Fernandez, Cristian Romero, Exiguel Palacios, Julián Alvarez i Nahuel Molina dołączyli do rezerwowych..

Zdjęcie: Specjalny wysłannik Maximiliano Luna
Zdjęcie: Maximiliano Luna, specjalny wysłannik.

W skład grupy weszli Leandro Paredes i Alejandro „Papu” GomezWystartował przeciwko Arabii Saudyjskiej, ale nie został wybrany jako zmiennik Scaloni w sobotę.

Już od najbliższego poniedziałku na zamkniętych treningach od godziny 12:00 sztab trenerski zacznie kreślić kadrę, która zmierzy się z Polską w kolejnym decydującym meczu, bez obciążenia powstałego przed starciem z Meksykiem.

W drużynie liczą, że drużyna pokaże teraz inne oblicze i zbliży się do wersji zespołu, który przyjechał do Kataru z serią 36 meczów bez porażki.. Wraz z wejściem Enzo Fernandeza jest pewne, że drużyna nie będzie wyglądać tak, jak drużyna, która rozpoczęła mecz w sobotę.

Pierwsza wątpliwość Scaloniego pojawia się, gdy zawodnik Benfiki, który strzelił wspaniałego gola w meczu 2:0, może zastąpić zarówno Guido Rodrigueza, jak i Alexisa MacAllistera na lewej pozycji pomocnika.

W tym dziale trenerzy w pierwszym meczu próbowali „Papu” Gomesa i Macka Allistera, ale obaj zostali zastąpieni w drugiej połowie.

Inne niewiadome są w obronie, gdzie dojdzie do rewanżu między Nahuelem Moliną i Gonzalo Montielem, podczas gdy z drugiej strony będą uważnie monitorować kondycję Marcosa Acuny, który jest znany z dyskomfortu w Pupis.

Zdjęcie: Specjalny wysłannik Maximiliano Luna
Zdjęcie: Maximiliano Luna, specjalny wysłannik.

Po treningu zespół miał wolne popołudnie, a niektórych odwiedziła rodzina i przyjaciele, którzy podróżowali do Kataru.

Program wybranego zespołu rozpocznie się we wtorek o godzinie 10:15, a trener Lionel Scaloni przeprowadzi konferencję prasową z zawodnikiem w Doha Media Center.

Ostatnia praktyka na Qatar University odbędzie się o 13:30 i pierwsze 15 minut będzie otwarte.

Argentyna (3) zadecyduje o grupie C Mistrzostw Świata 2022 w Katarze przeciwko liderującej Polsce (4) na stadionie 974 w najbliższą środę o 16:00.

Mistrz Ameryki Arabia Saudyjska ma te same jednostki, ale z najlepszą różnicą bramek (+1 vs. -1) i zamyka strefę Meksyk z 1.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.