Argentyna, Nepal i inne kraje odnotowują szybki wzrost przypadków takich jak Indie

Argentyna, Nepal i inne kraje odnotowują szybki wzrost przypadków takich jak Indie

Pacjentka otrzymuje tlen, czekając przed szpitalem w Katmandu w Nepalu 13 maja 2021 r. W państwowych szpitalach brakuje łóżek dla pacjentów z Covid-19.

Sunil Pradhan | Agencja Anadolu | Getty Images

Indie znajdują się obecnie w epicentrum globalnej pandemii koronawirusa – ale nie jest to jedyny kraj, w którym wybuch epidemii Covid-19 nasila się.

Według danych zebranych przez Johns Hopkins University, od Argentyny w Ameryce Łacińskiej po Nepal w Azji, wiele innych krajów również zgłosiło rekordowy wzrost przypadków COVID w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Dr Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia, wyraził swoje zaniepokojenie kryzysem zdrowotnym szalejącym na całym świecie.

„Indie są nadal bardzo zmartwione … ale to nie tylko Indie mają pilne potrzeby”. Powiedział w komunikacie prasowym w tym miesiącu.

Wzrost liczby zakażeń nastąpił wraz ze zmianą liczby szczepień na całym świecie. Ogólnie rzecz biorąc, kraje rozwinięte, takie jak Stany Zjednoczone i Wielka Brytania, robią postępy w szczepieniu swoich populacji, podczas gdy biedniejsze kraje w Afryce i części Azji pozostają w tyle z powodu ograniczonej podaży zastrzyków.

Oto kilka miejsc, w których częstość występowania COVID-19 jest wysoka.

Argentyna

  • Skumulowane przypadki: ponad 3,5 miliona na dzień 23 maja, według danych Hopkinsa.
  • Skumulowana liczba zgonów: ponad 74 000 na dzień 23 maja, według danych Hopkinsa.
  • Szczepienia: według Our World in Data około 19,25% populacji otrzymało co najmniej jedną dawkę.

W ciągu ostatnich kilku tygodni Argentyna ustanowiła rekordy Codziennych przypadków i zgonów, co skłoniło władze do wprowadzenia nowych środków blokujących, które potrwają do końca maja.

Środki, które weszły w życie w weekend, obejmują zamknięcie zbędnych szkół i firm, a także zakaz organizowania imprez towarzyskich, religijnych i sportowych. Podał Reuters.

Dane Hopkinsa pokazały, że zgłoszone przypadki gwałtownie wzrosły z mniej niż 5 000 dziennie na początku marca do rekordowego poziomu ponad 39 000 w ostatnią środę. Według danych liczba ofiar śmiertelnych również wzrosła z 112 1 marca do 744 we wtorek.

Pogarszająca się epidemia ogarnęła argentyński system opieki zdrowotnej, a prezydent Alberto Fernandez powiedział w zeszły czwartek: „Żyjemy w najgorszym momencie od początku epidemii”.

Szczepienia postępują powoli w kraju, a około 19% populacji 45 milionów otrzymało co najmniej jedną dawkę, według strony internetowej Spisu powszechnego Our World in Data.

Nepal

Wiele osób w Nepalu obwinia pracowników migrujących powracających z Indii za szybki wzrost przypadków Covid-19, Donosi NBC News. Wielu powracających Raport mówi, że Nepalczycy stracili pracę i dochody, kiedy część Indii została zamknięta, aby powstrzymać drugą falę infekcji.

Dane Hopkinsa pokazały, że spowodowało to przyspieszenie dziennych przypadków w Nepalu z mniej niż 200 na początku kwietnia do rekordowego poziomu ponad 9300 w połowie maja.

Nepal stara się zapewnić szczepionki Covid. Kraj rozpoczął szczepienia swoich mieszkańców w styczniu B. AstraZeneca Szczepionka dostarczona przez Indie i Covax, globalny sojusz, którego celem jest uczciwa dystrybucja szczepionek, Podał Reuters. Jednak w tym kraju południowoazjatyckim zabrakło dotychczas strzałów w Indian Serum Institute, aby dostarczyć dawki, o które prosił Nepal, czytamy w raporcie.

Indie wstrzymały eksport Szczepionki Covid, ponieważ priorytetowo traktują ich lokalne potrzeby.

dwa morza

Niedawny wybuch epidemii w tym kraju przyczynił się do podniesienia obaw o skuteczność szczepionek firm Sinopharm i Sputnik. Jest to szczególnie ważne, ponieważ inne kraje wysoce zaszczepione – takie jak Izrael i Wielka Brytania – które polegają głównie na szczepionkach opracowanych na Zachodzie, zgłosiły spadek przypadków.

Ze swojej strony Chiny sugerowały w zeszłym miesiącu, że chińskie szczepionki „nie mają bardzo wysokiego wskaźnika ochrony”. Urzędnik, który to skomentował, próbował później wycofać te uwagi i powiedział To było źle zrozumiane.

Jednak w Bahrajnie liczba zgłaszanych codziennie zgonów pozostała – i wzrosła – na znacznie niskim poziomie, mimo że liczba zakażeń gwałtownie wzrosła.

Tajwan

  • Skumulowane przypadki: ponad 4300 od 23 maja, według danych Hopkinsa.
  • Skumulowana liczba zgonów: co najmniej od 23 do 23 maja, według danych Hopkinsa.
  • Szczepienia: około 0,14% populacji otrzymało co najmniej jedną dawkę, zgodnie z danymi Our World in Data.

Przed ostatnim zmartwychwstaniem Tajwan jest powszechnie chwalony za swój sukces W powstrzymaniu rozprzestrzeniania się Covid-19 bez całkowitego zablokowania.

Dane Hopkinsa pokazały, że wyspa licząca około 24 milionów odnotowała tylko 1128 przypadków – z których zdecydowana większość pochodziła z importu – i 12 zgonów do końca kwietnia. Ale dane pokazały, że liczba dziennych przypadków przekroczyła 200 w zeszłym tygodniu.

Liczby te pozostają znacznie niższe w porównaniu z większością krajów i terytoriów na całym świecie, ale stanowią kamień milowy dla Tajwanu, ponieważ życie codzienne przebiegało w dużej mierze tak, jak zwykle przed niedawnym wzrostem.

Niektóre doniesienia medialne Oskarżał Tajwan o ponowną epidemię.

Władze Tajwanu złagodziły wymagania dotyczące kwarantanny dla członków załóg linii lotniczych w połowie kwietnia; Znaleziono hotel w pobliżu międzynarodowego lotniska Taoyuan, w którym załogi lotnicze są poddawane kwarantannie wraz z innymi gośćmi – co doprowadziło do skupienia infekcji podczas ostatniej epidemii.

Od tego czasu władze narzuciły nowe zasady dystansowania społecznego, które ograniczyły spotkania towarzyskie, zamknęły niektóre firmy i zaostrzyły ograniczenia graniczne.

Tajwan, który ma jeden z najniższych wskaźników szczepień na świecie, próbuje zintensyfikować wysiłki w celu zaszczepienia swojej populacji.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *