Argentyna pokonała Grecję i zakwalifikuje się z Polską

Federico Delbonis (44.) pokonał Mikhaila Pervolarakisa (399.) w pierwszej rundzie, a następnie Diego Schwartzman (13.) zajmując czwarte miejsce na świecie i Stefanos Tsitsipas, gdy Argentyna wygrała mecz z Grecją. W ten sposób zwycięzca grupy D zostanie wyłoniony we wtorek wieczorem w konfrontacji z Polską.

Delbo po pierwszym secie (wygrał go w tiebreaku 7-5), potwierdził różnicę w tabeli i wygrał drugiego seta 6-1. Azul, mistrz Davisa z 2016 roku, wygrał swój pierwszy mecz z Gruzją.

W drugiej turze Diego Schwartzman stanął przed bardzo trudnym testem przeciwko Stefanosowi Tsitsipasowi. Czwarty na świecie, który postanowił zadbać o siebie już na pierwszym spotkaniu z Polską, w dogrywce wygrał pierwszego seta 7:5.

Najlepszy zawodnik w Ameryce Łacińskiej utrzymał stabilną pozycję i nie obniżył poziomu, wygrywając kolejne sety 6-3. Z wynikiem 2:0 seria została zamknięta dla Argentyny, która pozostaje na szczycie grupy D.

Jednak Andres Molteni i Horacio Zeballos dodali swoje drugie zwycięstwo, kończąc go 3-0: było 6-3, 4-6, 1-9 dla Petrosa Tsitsipasa (brata Steve’a) i Marcosa Kalophilonesa.

W środę w Australii (wtorkowy wieczór w Ameryce Południowej) reprezentacja Argentyny spróbuje po raz pierwszy w historii sięgnąć do Pucharu ATP w półfinale. Polska pod wodzą Huberta Hurkacza wygrała też poprzednie pojedynki (w poniedziałek był 3-0 z Gruzją), więc będzie to mecz singlowy we wtorek wieczorem w Argentynie (początek o 20:00).

Z drugiej strony, Francisco trafia ze sporym strzałem: przekroczył ranking mistrzowski swoimi zwycięstwami z Harrym Heliovara (1014 punktów) i Kolumbijczykiem Danielem Elahi Galanem (120 punktów). W swoim pierwszym występie w losowaniu ATP na tym dachu spotka się z Gianlucą Mager (62), Włoch, około 5 rano w Argentynie (19 czasu lokalnego). Właśnie z tym samym zawodnikiem w ostatniej edycji Cordoba Open odniósł swoje pierwsze zwycięstwo na dużym torze. Teraz spróbuje poszerzyć rekord przeciwko graczowi urodzonemu w San Remo.

Obie gry można śledzić za pośrednictwem ESPN na Star+.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *