Argentyna sprzedała wszystkie bilety na pierwsze trzy mecze Kataru 2022

Argentyna jest pierwszą drużyną, która sprzedała bilety na Katar 2022 na 54 dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata. Jak informowała FIFA, podczas procesu sprzedaży biletów w lipcu i sierpniu odbyły się już dwa mecze, na które nie było już biletów. Są to Argentyna, Meksyk, Argentyna i Arabia Saudyjska; Teraz dołączyła Polska.

Fakt ten jest jeszcze bardziej niesamowity, jeśli weźmiemy pod uwagę, że oba mecze zostaną rozegrane na stadionie Lusail, czyli stadionie o największej pojemności w Pucharze Świata (80 000 widzów).

W ten sposób wybór Scaloni sprawił, że Argentyna stała się krajem w Ameryce Południowej z największą liczbą biletów podczas wyprzedaży, jak wyjaśniła sama FIFA.

Pierwsza dziesiątka najczęściej sprzedawanych biletów znalazła się blisko, z ZEA i Francją na szóstym i siódmym miejscu, podczas gdy Argentyna uplasowała się na ósmym, a Brazylia i Niemcy, które zbliżyły się do rankingu. W sumie FIFA zapowiedziała już, że sprzedano już prawie trzy miliony biletów, dodatkowo pod koniec tego miesiąca powinna ogłosić, kiedy rozpocznie się kolejny okres sprzedaży biletów.

Jak widać z oficjalnej strony z biletami, mecze w Argentynie nie mają opcji zakupu, jak w przypadku innych meczów fazy grupowej.

Argentyna, aktualni mistrzowie obu Ameryk i rozstawiona w grupie C, zadebiutują przeciwko Arabii Saudyjskiej we wtorek 22 listopada o 7:00 na stadionie Lusail i będą kontynuować swój występ przeciwko Meksykowi w sobotę 26 listopada o 16:00. Scena i teren zostaną zamknięte dla Polski, w środę 30. o godz. 16.00 na stadionie 974 w Doha.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.