Argentyna w ćwierćfinale siatkówki mężczyzn na igrzyskach olimpijskich: kiedy zagra ponownie i kto będzie jego przeciwnikiem

Argentyna zakwalifikowała się do ćwierćfinału Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020 (Reuters / Carlos Garcia Rollins)

z pewnym napięciem Argentyna wzięła udział w ćwierćfinale siatkówki mężczyzn na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020. Drużyna Albiceleste musiała poczekać do ostatniego terminu fazy grupowej, aby potwierdzić swój bilet do pierwszej ósemki etapu rozgrywek, w którym rozpoczną się aspiracje do jeszcze większego medalu. Niebezpieczeństwo.

Po zwycięstwie 3:0 nad Stanami Zjednoczonymi, dwie drużyny dowodzone przez Marcelo Mendesa zajęły trzecie miejsce w grupie B, za Rosyjskim Komitetem Olimpijskim (ROC) i Brazylią, a Francja zajęła czwarte miejsce. Tymczasem Amerykanie odpadli po niedzielnej porażce w meczu, który był bezpośrednim pojedynkiem o ostatnie przejście do kolejnego etapu.

W ten sposób Argentyna zagra ponownie we wtorek o 5 rano z Włochami, jedną z ośmiu najlepszych drużyn na świecie. Po tej samej stronie klucza będzie konfrontacja między Francją i. Polska, z drugiej zaś Kanada vs. Republika Chińska i Japonia vs. Brazylia.

“Chciałbym zostawić Włochy poza boiskiem, ale przed Japonią mamy większe szanse. Gramy bez obaw o nikogo”Facundo Conte ogłosił po meczu ze Stanami Zjednoczonymi. Los zamrugał mu w twarz. Ponadto dodał: “Jestem bardzo podekscytowany, jesteśmy grupą, która pracuje razem od dawna i to mnie bardzo cieszy. Zrobiliśmy bardzo ważny krok”.

Radość Agustina Lozera i Facundo Conte z przekazania go do ćwierćfinału w Tokio (Reuters)
Radość Agustina Lozera i Facundo Conte z przekazania go do ćwierćfinału w Tokio (Reuters)

Krajowa obsada zrobiła show dla postaci i odniosła z nim decydujące zwycięstwo Zjednoczone państwo 3-0 z częściami 25-21, 25-23 i 25-23I osiągnął klasyfikację do ćwierćfinału konkursu. Teraz gracze muszą odpocząć i skupić się na kolejnym wyzwaniu, aby kontynuować tworzenie historii w Tokio.

Najlepszy występ w historii siatkówki mężczyzn Argentyny sięga Igrzysk Olimpijskich w Seulu w 1988 roku, kiedy trzymał się brązowego medalu, wygrywając finał z Brazylią. W Sydney w 2000 roku również dotarł do meczu o trzecie i czwarte miejsce, ale niestety była to porażka z Włochami 3:0. W Rio 2016 przeszedł fazę grupową i ponownie znalazł się w Canarinha W ekscytującym kontynentalnym klasyku miejscowi wygrali 3-1 (później zdobyli złoto).

Czytaj:

Plan olimpiady, dzień 10: Travaccio-Branz poszukuje medalu w żeglarstwie, Las Leonas awansuje do półfinału, a Argentyńczycy debiutują w wioślarstwie.
Olbrzymie zwycięstwo Argentyny nad Japonią w kwalifikacjach do ćwierćfinału męskiej koszykówki na igrzyskach olimpijskich
Uczucie dla Lange i Carranzy, którzy wezmą udział w wyścigu o medale Nacra 17 bez szans na koronację: „Jesteśmy kwalifikatorami olimpijskimi, to nie lada wyczyn”
Wyrobili sobie markę i postanowili podzielić się złotem: idealną definicją skoku wzwyż i szalonym świętem włoskiego Gianmarco Tampere
Kim jest Lamont Jacobs, włoski sprinter, który zaskoczył na 100 metrach i został spadkobiercą Usaina Bolta

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *