Argentyna zadebiutowała w Lidze Narodów przeciwko Polsce w Ottawie

Argentyńska drużyna siatkówki mężczyzn, która zdobyła brązowy medal na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020, dziś po raz pierwszy wystąpi w Lidze Narodów (VNL) przeciwko silnej reprezentacji Polski w kanadyjskiej Ottawie.

Debiut drużyny poprowadzi Marcelo Mendes przeciwko jednej z najsilniejszych drużyn w turnieju, takiej jak Polska, która przyjeżdża na grzbiecie aktualnego mistrza świata. Spotkanie odbędzie się od godziny 17:30 i będzie transmitowane na platformie Star+.

14 Argentyńczyków powołanych przez Marcelo Mendesa, którzy pojechali do Kanady na pierwszy tydzień rozgrywek, to Matías Sanchez i Matías Giraudo (obserwatorzy punktów); Bruno Lima i Luciano Palonsky (na przeciwnej stronie); Nicolas Lazo, Ezequiel Palacios, Manuel Armoa i Luciano Vicentin (wskazówki); Augustin Loeser, Martin Ramos, Nicolas Zerba i Joaquin Gallego (w środku); Santiago D’Anani i Franco Massimino (Liberos).

Argentyna rozegra w Ottawie cztery mecze: najpierw z Polską (dziś start o 17:30), a następnie z Niemcami (czwartek 9, o 12), Serbią (10, piątek) i Włochami (niedziela). 12, z 15).

Następnie zespół wróci do Buenos Aires, aby kontynuować przygotowania do 2. i 3. etapu VNL odpowiednio na Filipinach i w Japonii. Ze swojej strony gracze, którzy nie podróżowali do Kanady, nadal pracują w Buenos Aires.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.