Argentyńczyk Ugo Carabelli zakwalifikował się do ćwierćfinału tenisowych mistrzostw Montevideo

Argentyńczyk Ugo Carabelli zakwalifikował się do ćwierćfinału tenisowych mistrzostw Montevideo

Dziś po południu Argentyńczyk Camilo Ugo Carabelli zakwalifikował się do ćwierćfinału mistrzostw Montevideo Challenger Tennis Championship w Urugwaju, pokonując Szweda Eliasa Yamera 6:2, 6:7 (6-8), 6:1 w ciągu jednego dnia. Zwyciężył Santiago Rodriguez. Taverna of Pilar i Renzo Olivo z Rosario zostali wyeliminowani.
Pochodzący z Buenos Aires Camilo Ugo Carabelli, zajmujący 144. miejsce w światowym rankingu tenisowym ATP, pokonał Szweda Eliasa Ymera (157.) po dwóch godzinach i 43 minutach gry.
W ćwierćfinale Ugo Carabelli zmierzy się z Brazylijczykiem Thiago Montero (127), który po godzinie i 40 minutach rywalizacji pokonał wcześniej Santiago Rodrigueza Tavernę (253) z Pilar.
Ze swojej strony Olivo (283) z Rosario przegrał z Boliwijczykiem Hugo Delianem (111) 7:5, 6:3, 6:4 po dwóch godzinach i 36 minutach konfrontacji.
W kolejnej rundzie Dillian zmierzy się ze zwycięzcą meczu Argentyńczyka Andrei Colariniego (226) z Chilijczykiem Tomasem Barriosem Verą (105), którzy zmierzyli się ze sobą później w ostatnim meczu dnia.
Trzej inni argentyńscy tenisiści: Facundo Bagnes, Facundo Díaz Acosta i Roman Andrés Burrochaga również dotarli do 1/8 finału i jutro ponownie wystąpią w turnieju odbywającym się na terenie klubu tenisowego Carrasco Lawn Tennis Club w Montevideo. korty tenisowe o nawierzchni ceglano-pyłowej i puli nagród wynoszącej 130 tys. dolarów.
Paninis z Santa Fe (198) zmierzy się z Włochem Eduardo Lavagno (243), a jeśli go wyprzedzi, w ćwierćfinale zmierzy się z Holendrem Maxem Hawkesem (358) lub Brazylijczykiem Gustavo Hyde’em (248).
Diaz Acosta (106) zmierzy się z Brazylijczykiem Pedro Sakamoto (414), a jeśli wypadnie dobrze, zmierzy się z Burruchagą (225) lub Ekwadorczykiem Alvaro Guillénem Mezą (339).
Montevideo Challenger miał w swojej historii wielu argentyńskich mistrzów, w szczególności Guillermo Correę (2000), Davida Nalbandiana (2001), Juana Martina del Potro (2005), Guillermo Cañasa (2006), Guido Bellę (2015 i 2018) i Horacio . Zeballosa (2012) i Diego Schwartzmana (2016).
Mistrzem edycji 2022 został także Argentyńczyk Gennaro Olivieri.
W tym roku argentyńscy tenisiści wygrali 20 turniejów w kategorii Challenger, która pod względem ważności ustępuje jedynie ATP, wynika z następujących szczegółów:
Mariano Navone zdobył pięć tytułów mistrzowskich, dwukrotnie wygrywając w Santa Fe i Poznaniu; w Santa Cruz de la Sierra w Boliwii; Oraz w Buenos Aires.
Facundo Díaz Acosta został mistrzem w Savannah w USA, w Oeiras w Portugalii i Mediolanie we Włoszech; Juan Manuel Cerendolo dwukrotnie podnosił trofeum, oba na obiektach Hakuayo Maritime Club w Tigre.
Francisco Comesagna z Mar del Plata zdobył także dwa tytuły w Vicenzy we Włoszech i Libercu w Czechach. Podobnie jak Vivo Correa, który zwyciężył w Concepcion w Chile i w Szczecinie w Polsce; oraz Thiago Agustín Tirante z La Plata, który został koronowany w Morelos w Meksyku i w Bogocie w Kolumbii.
Pozostałe cztery tytuły zdobyła Andrea Colarini w Piracicaba w São Paulo w Brazylii; Federico Delbonis w Cali w Kolumbii; Gennaro Alberto Olivieri w Santo Domingo na Dominikanie i Camilo Ugo Carabelli w Antofagasta w Chile. (Telam)You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *