Argentyńscy uchodźcy przybyli do kraju z wojny na Ukrainie

Argentyńscy uchodźcy przybyli do kraju z wojny na Ukrainie

Grupa jest obywatelem Ukrainy, ale posiada wizę humanitarną od argentyńskiego MSZ za pośrednictwem ambasady ambasady w Brazylii.

Ożenił się z Argentyńczykiem, który mógł wrócić do domu dzięki współpracy dyplomatycznej z rządem brazylijskim, która pozwoliła im wrócić lotem powrotnym z Warszawy do Brazylii, koordynowanym przez MSZ kraju.

Lot 1241 Aerolinas Argentinas z Brazylii wylądował wczoraj na lotnisku Jorge Newbury Metropolitan w autonomicznym mieście Buenos Aires, poinformował sekretariat prezydenta.

Fryderyk Uchodźcy

Grupa pięciu osób przybyła na lotnisko George Newbury Metropolitan

Prezydencja Narodu

Gdy zabrali swoje rzeczy, przywitała ich Sabina Friedrich, przewodnicząca Komisji Białych Hełmów przy argentyńskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych, i obserwowała rozwój wydarzeń.

„Choć są bardzo zmęczeni i bardzo wdzięczni za pracę wykonaną przez białe hełmy w Polsce, to są w dobrym humorze” – zaznaczył w komunikacie dla mediów rząd krajowy.

Podobnie obywatele, którzy przybyli do Argentyny „pokazali kontrolę nad pracą białego hełmu na granicy Polski z Ukrainą, a także przez całą podróż do Buenos Aires i bardzo chętnie się z nimi spotkali. Krewni w naszym kraju.

Na koniec podkreślił: „Decyzją ministra spraw zagranicznych Santiago Kafiro misja Białych Hełmów, która składa się z 6 doświadczonych członków pomocy humanitarnej, nadal tworzy mobilną ambasadę na granicy polsko-ukraińskiej z dwoma ambasadorami polskojęzycznymi. Ta grupa, która przybyła do kraju, jest przykładem pracy, którą wykonują.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *