Argentyńska Olesa awansowała na piąte miejsce z 11 w mistrzostwach Europy na poziomie Finlandii

Żeglarz z Buenos Aires Facundo Oliza, dziewiąty na Igrzyskach Olimpijskich 2016 w klasie fińskiej żeglarstwa i zakwalifikowany do Tokio, dziś awansował na piąte miejsce, z jedenastego, na Mistrzostwach Europy w swojej klasie w Vilamoura w Portugalii, swoich pierwszych zawodach w tym roku. Po ukończeniu trzeciego dnia wyścigów łodzi.

Olesa (25) i reprezentant Villeros Barlovento z San Fernando zajęli dziś czwarte i trzecie miejsce w wyścigach łodzi i awansowali na piąte miejsce z 43 punktami, trzynaście lat za węgierskim liderem Zomorem Pericem, mistrzem świata 2018 i zdobywcą złotego medalu. W 2020 roku w Atenach, europejskiej Grecji, gdzie dodatkowo zdobył brązowy medal w 2019 roku w Atenach w Grecji.

Żeglarz z Buenos Aires był pierwszym Argentyńczykiem, który zakwalifikował się na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, zajmując siódme miejsce w Pucharze Świata w swojej klasie w Aarhus w Danii w sierpniu 2018 roku.

Turniej, który zakończy się w przyszły piątek, będzie kontynuowany jutro dwoma łodziami, następnie Argentyńczyk weźmie udział w Pucharze Świata w Porto, w tym samym kraju, od 4 do 12 maja.

Olesa rozegrała sześć mistrzostw Europy: Split, Chorwacja, 2015 (50 miejsce); Barcelona, ​​Hiszpania, 2016 (69); Marsylia, Francja, 2017 (38); Kadyks, Hiszpania, 2018, (22); Ateny, Grecja, 2019 (4) i Giudinia, Polska, 2020, (7). (Telam)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *