Arina Sabalenka widzi swoje marzenie sfrustrowane w Rolandzie Garrosie

Arina Sabalenka widzi swoje marzenie sfrustrowane w Rolandzie Garrosie

Roland Garros Dobiega końca i wiadomo, że rywalizacja na glinie nie jest łatwa, dlatego do uszu śledzących cztery najważniejsze turnieje dotarło wiele niespodzianek, jak choćby udział Brazylijczyka Beatrice Haddad Maya który doprowadził numer jeden na świecie do granic możliwości Iga Świątek Była jednak o krok od finału, gdyż 8 czerwca, zgodnie z oczekiwaniami, pokonała ją w dwóch setach polska tyczkarka.

W drugim półfinale zmierzył się z Numer dwa świat białoruski Ariny Sabalenki przeciwko Czechom Karolina Muchowa Nie mieści się nawet w pierwszej dwudziestce, a więc na 40-50 miejscu rankingu. Ostateczna prognoza brzmiała: świat nr 1 vs. 2. Sabalenka vs. Świątek.

Roland Garros to koszmar dla Sabalenki

Ariny Sabalenki Do Białoruś Do turnieju dotarła z 2. miejsca w światowych rankingach kobiet, jeśli wygra, to prawie na pewno awansuje na 1. miejsce, jednak w półfinale zmierzy się z Karolina Muchowa Do Republika Czeska który został oceniony na 40-50, więc jego wygrana była prawie gwarantowana w finale marzeń przeciwko niemu Iga Świątek Tenisista numer jeden w rankingu Polska.

Muchowadokładniej 43 rankingu Marzenie Białorusina o dotarciu do finału Rolanda Garrosa we Francji zostało pokrzyżowane, bo wcześniej Sabalenka Wygrał Australian Open i Madrid Openaby tym razem wygrać Rolanda Garrosa we Francji, ale Czech miał inne plany na mecz i ostatecznie wygrał mecz 2-1 z bardzo wyrównanymi wynikami 7-6, 6-7, 7-5.

Muchova dociera do swojego pierwszego finału Wielkiego Szlema I zostaje piątym zawodnikiem, który dotarł do finału w Paryżu po:

  • Martina Navratilova
  • Łucja Safarowa
  • Marketa Vondrousov
  • Babura Krejcikowa,

Karolina Muchova została trzecią Czeszką, która wygrała wyścig Rolanda Garrosa, obok Navratilovej i Krejkovej w 2021 roku, po rozstawieniu nr 1 na świecie: Iga Switek

Czy Karolina Muchova będzie w stanie dać kolejną bramkę w finale turnieju, tak jak to już zrobiła, eliminując w półfinale Arynę Sabalenkę?

Czytaj więcej o: Zaangażowanie Rolanda Garrosa w zdrowie tenisistów jest niekwestionowane

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *