Artykuł w Muzeum Auschwitz w Nowym Jorku – Wiadomości z Bostonu, pogoda i sport mówią, że są „uszkodzone”

WARSZAWA, Polska (AP) – Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau podało w poniedziałek, że zostało zniszczone przez artykuł z New Yorkera analizujący próby zablokowania stypendiów Holokaustu w Polsce, który jako pierwszy zarzucił Polsce kłamstwo na temat jej roli w II wojnie światowej. II.

Tekst został zredagowany w poniedziałek w celu wyjaśnienia dyskursu na niektóre tematy, chociaż prasa i pisarz powiedzieli, że stoją za artykułem, argumentując, że uzasadniona debata historyków na temat rzekomego współudziału niektórych Polaków w Holokauście jest tłumiona przez obecna partia rządząca w Polsce.

Piotr Civinski, dyrektor Muzeum Auschwitz, z zadowoleniem przyjął zmiany redakcyjne, ale w oświadczeniu dla Associated Press powiedział, że uważa, że ​​„z powodu bólu trzeba przeprosić”.

Rząd odpowiedział w weekend, mówiąc, że wiceminister spraw zagranicznych Simon Singowski czy Żak „spodziewają się silnej reakcji ze strony polskiej dyplomacji”.

Muzeum Auschwitz znajduje się w południowej Polsce, która podczas wojny znajdowała się pod okupacją niemiecką. Dziś jest to polska agencja rządowa, która jest stróżem szczątków najgorszego nazistowskiego obozu zagłady i kustoszem pamięci historycznej.

Było gorąco dyskutowane w sobotę po tym, jak New Yorker wypuścił go w piątek Artykuł Masha Kessen przygląda się sprawie dwóch polskich historyków niedawnej Holokaustu Został uznany za winnego Przez polski sąd, który zniesławił zmarłego wojennego oficera wiejskiego.

Główna kontrowersja wokół oryginalnego podtytułu dotyczyła tego, że „polski rząd posunie się nawet do zniesławienia uczonych, aby wyzwolić kraj z rzezi trzech milionów Żydów”.

Podczas masakry zginęło około 3 milionów polskich Żydów, ale większość zginęła bezpośrednio przez nazistowskie siły okupacyjne Adolfa Hitlera w Polsce. Polska armia podziemna przeciwstawiła się Niemcom, a polski rząd, w przeciwieństwie do niektórych innych okupowanych narodów, nigdy nie współpracował z nazistami.

W swoim weekendowym raporcie Civinsky powiedział w oryginalnym artykule, że „jest wiele kłamstw i wypaczeń”, w które trudno mi uwierzyć, że był zbiegiem okoliczności. „

„Co więcej, jeśli chodzi o Holokaust, wszelkie wypaczanie prawdy historycznej jest bardzo niebezpieczne. Dotyczy to wszystkich form negacji, rewizjonizmu i wypaczania prawdy historycznej ”- powiedział Civinsky.

Uczeni spotykają się z zarzutami o zniesławienie i możliwymi zarzutami karnymi w związku z próbą wyzwolenia kraju przez polski rząd z jakiejkolwiek roli w masakrze trzech milionów Żydów podczas okupacji hitlerowskiej.

Rzecznik prasowy New Yorker powiedział, że podtytuł magazynu został „zmieniony, aby dokładniej odzwierciedlał treść artykułu, i my stoimy”.

Wcześniej Kesson wysłał oświadczenie do polskiej gazety, w którym stwierdził, że w związku z tym artykułem otrzymali listy pełne nienawiści i groźby śmierci. Kesson argumentował, że pierwotne terminy zostały źle zrozumiane, a wrzawa w Polsce odzwierciedla klimat panujący wokół dyskusji o masakrze w kraju.

„Od czasu opublikowania mojego opowiadania tysiące mil od Polski, przez ostatnie dwa dni widziałem, że intelektualne dociekanie i subtelne opowiadanie historii są przeciwieństwem możliwego kontekstu” – napisał Kessen.

Nadal trwają kontrowersje dotyczące tego, w jakim stopniu Żydzi w Polsce pomagali Polakom, występowali jako obserwatorzy lub pomagali niemieckim mordom w przypadku dziesiątek tysięcy Żydów, którym udało się uciec z gett. To bardzo ważna kwestia w Polsce, a polskie władze nacjonalistyczne chętnie podkreślają polski bohaterstwo i zachęcają do badania polskich błędów.

David Harris, dyrektor naczelny American Jewish Council, powiedział, że niedzielne artykuły były „oszczercze”.

Tylko Niemcy i Niemcy były odpowiedzialne za nazistowskie obozy śmierci od Auschwitz do Treblinki ”- napisał Harris na Twitterze, dodając, że niesławne słowa w Auschwitz -„ Orbit Much Free ”(praca uwalnia) – zostały napisane po niemiecku, a nie po polsku. Nigdy nie należy o tym zapomnieć. ”

W e-mailu do AP w poniedziałek Harris powiedział: „Cieszymy się, że New Yorker odpowiedział na nasze obawy dotyczące skomplikowanych napisów – i błędnego przekonania, jakie stworzył o Polsce, przeciwko Niemcom, w których Holokaust odegrał rolę. ”

„Istnieją inne poważne problemy z artykułem na temat tego samego nerwu, ale ta zmiana jest krokiem we właściwym kierunku” – powiedział Harris.

(Copyright (c) 2021 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, nadawany, przepisywany ani rozpowszechniany.)

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *