Asier Martínez wraca po 136 dniach w Luksemburgu

Czas oczekiwania dobiegł końca. 136 dni po ostatnim wyścigu, Asira Martineza Ponownie założy buty, aby rywalizować w niedzielę w Coque Sports Centre w Kirchberg (Luksemburg), gdzie jest Wewnętrzne spotkanie CMCM. Zawodnik Navary otworzy w ten sposób ogień na sezon 2023 w imprezie halowej klasy brązu Halowa Światowa Trasa Lekkoatletyczna.
Odkąd Asier wbiegł Diamentowa Liga w Zurychu dobiega końcaw dniu 8 września 2022 roku finał, w którym zajął czwarte miejsce w biegu na 110 m przez płotki, nie było okazji podziwiać zawodnika z Zizur O tartanie Wakacje, studia i prace przygotowawcze zajęły czas mistrzowi Europy, który został wybrany w minioną środę Sportowiec Roku 2022 z Nawarry za liczne sukcesy. Oprócz kontynentalnego złota zdobył światowy brąz i krajowe tytuły na 110 m i 60 m przez płotki.

Asier miał zadebiutować w Luksemburgu na krótkim dystansie, halowej imprezie przez płotki. Eliminacje zaplanowano na godzinę 13:40, a rundę finałową na godzinę 14:45. Spotkanie można śledzić na kanale YouTube World Athletics.

Spotkanie w Luksemburgu jest pierwszym z czterech międzynarodowych czekających na Asiera Halowe Mistrzostwa Hiszpanii, która odbędzie się w Madrycie w dniach 17-19 lutego. W najbliższy piątek, 27 stycznia, w Karlsruhe (Niemcy) odbędzie się wewnętrzne spotkanie INIT; W sobotę 4 lutego w Łodzi (Polska) Orlin Cup; A w środę 8 lutego w Toruniu odbył się Orlin Copernicus Cup.