Asteroida zawierająca minerały o wartości 10 kwintylionów zbliża się do Stanów Zjednoczonych

Asteroida zawierająca minerały o wartości 10 kwintylionów zbliża się do Stanów Zjednoczonych

NASA

  • NASA pokonała główne przeszkody, które pozwoliły jej wystrzelić statek kosmiczny na asteroidę w październiku.

  • Uważa się, że asteroida składa się ze złota, żelaza i niklu i jest wyceniana na około 10 kwintylionów dolarów.

  • Statek kosmiczny wystartuje na rakiecie SpaceX i skieruje się w stronę głównego pasa asteroid między Marsem a Jowiszem.

NASA ogłaszać Zostało mniej niż 100 dni do wystrzelenia statku kosmicznego przeznaczonego do badania asteroidy potencjalnie wartej 10 trylionów dolarów.

Laboratorium Napędu Odrzutowego agencji kosmicznej poinformowało we wtorek, że niedawno zakończyło szeroko zakrojone testy programu lotu i zainstalowało go na statku kosmicznym. To usunęło poważną przeszkodę, która wcześniej spowodowała, że ​​sonda przegapiła pierwotną datę wystrzelenia w 2022 roku.

Uważa się, że asteroida o szerokości 173 mil, znana jako 16 Psyche, jest wykonana ze złota, żelaza i niklu. Jego ruda została wyceniona na około 10 000 000 000 000 000 000 dolarów. W 2020 roku NASA ogłosiła wydanie We współpracy ze SpaceX Elona Muska Aby dotrzeć do organizmu bogatego w minerały.

firmy mają Prawo do wszelkich wydobytych materiałów Od kul, po amerykańską ustawę o konkurencyjności komercyjnych startów kosmicznych z 2015 r. Firmy już powstały, aby przetestować technologię, która teoretycznie mogłaby sprawić, że to zadziała.

Tymczasem misja NASA ma charakter naukowy i ma na celu dowiedzieć się więcej o rdzeniach planet i sposobie formowania się planet. Statek kosmiczny wystartuje w październiku na rakiecie SpaceX Falcon Heavy i wyruszy w sześcioletnią podróż do głównego pasa asteroid między Marsem a Jowiszem.

Tam satelita będzie krążył wokół asteroidy przez 26 miesięcy, badając i obrazując obiekt pod kątem jego historii i składu mineralnego.

Podczas gdy NASA koncentruje się na 16 Psyche, agencja wcześniej wskazywała, że ​​jej pas jest wypełniony asteroidami bogatymi w rudy, wartymi 700 kwintylionów dolarów. W rzeczywistości Psyche nie jest najcenniejsza, przewyższa Davidę, asteroidę o wartości 27 kwintylionów dolarów.

Podczas gdy lukratywny biznes może być rentowny w przyszłości, napływ cennych minerałów z kosmosu może w rzeczywistości nie mieć miejsca. Tworzy grupę miliarderów. Dzieje się tak, ponieważ nagły nadmiar podaży doprowadzi do niższych cen metali.

Przeczytaj oryginalny artykuł na Biznes zainteresowany

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *