Astrofizycy chcą, aby Pluton był uważany za planetę, ale to zmieniłoby klasyfikację Księżyca, dlaczego?

napisałem w Nauka ten

Od ponad dekady toczy się intensywna debata na temat tego, czy Pluton Powinny lub nie powinny być uważane za planeta. W tym kontekście niedawne badanie ma na celu wyjaśnienie obecnej definicji terminu „planeta’, co pozwala nam uznać kulę za dziewiątą planetę w naszym Układzie Słonecznym.

Podobnie zespół astrofizyków kierowany przez planetologa Philipa Metzgera z University of Central Florida poszukuje bardziej wszechstronnej redefinicji i skupia się na badaniu właściwości ciał niebieskich w kosmosie, aby uznać je za planety. Może to jednak również spowodować zmianę klasyfikacji pliku LunaA także kilka innych satelitów.

Dlaczego Pluton nie jest już uważany za planetę?

w poście nauka bezpośrednia, astrofizycy odnoszą się do Międzynarodowej Unii Astronomicznej (IAU) w ramach tego problemu definiowania Fabryka. W 2006 roku stowarzyszenie to ustaliło, że planety Tylko te ciała niebieskie: krążą wokół Słońca, mają wystarczającą masę, aby być kuliste i są ciałem astronomicznym, które kontroluje jego orbitę.

W tym sensie to właśnie te wymagania zostały zredukowane do zaledwie ośmiu kul, które spełniły swoją definicję planeta W Układzie Słonecznym: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran i Neptun. W ten sposób został wykluczony z listy PlutonDoprowadziło to do nierozwiązanej debaty naukowej.

Czy rozmiar jest ważny?

Dlatego wielu uczonych domaga się redefinicji opartej wyłącznie na właściwościach fizycznych przedmiotowych obiektów, a nie na tradycji i astrologii. Stanowisko to opiera się na kompleksowym przeglądzie dokumentów naukowych dotyczących planety, z ostatnich 400 lat.

W takich badaniach naukowcy odkryli, że pierwotna definicja stworzona przez: Galileuszzaprzestań używania dlaopuścić„Gdzie nie było dużego zainteresowania planetami.

Czy księżyc jest uważany za planetę?

Ponadto sytuacja ta doprowadziła do rozważenia planety Tylko dla obiektów ze względu na ich duży rozmiar i ponieważ krążą wokół Słońca, z wyjątkiem księżyców i asteroid. To przeniknęło do literatury naukowej, więc przestali przedstawiać im inne cechy, takie jak złożoność, geologia i potencjał życiowy.

Tak więc grupa astrofizyków kierowana przez Metzgera sugeruje, że ta redefinicja koncentruje się na kluczowej właściwości: czy planeta jest lub jest aktywna geologicznie. Chociaż można to zrecenzować Pluton Tak więc również inne organy, takie jak LunaInne naturalne satelity i planety karłowate należałyby do tej samej kategorii, która była używana innym razem jako argument do obalenia rozszerzenia tej koncepcji.

On podąża Zwiastun binarny W Google News kliknij tutaj.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *