Astrofizycy odkryli możliwą galaktykę satelitarną M33

a Wyszukiwanie w języku hiszpańskim prowadzony Instytut z Astrofizyka z Andalus Odkryj plik (IAA-CSIC) kosmiczna galaktyka z M33, trzecia co do wielkości grupa krajowa po Andromeda i droga Mleczna, w projekcie omawiającym ich modele szkoleniowe.

kosmiczny model lambdaRzecz Zimna ciemność, która wyjaśnia pochodzenie i ewolucję Wszechświata, zakłada, że ​​obserwacje niektórych galaktyk w Grupie Lokalnej, takich jak sąsiednia M33, powinny pokazać wiele satelitów, chociaż do tej pory odkryto tylko jednego.

Śledztwo, które prowadził Instytut Astrofizyki Andaluzji (South) znalazł kandydata na satelitę M33, który może być punktem wyjścia do nowych obserwacji, jak stało się znane 17 listopada 2021 roku.

Mająca od trzydziestu do czterdziestu miliardów gwiazd galaktyka spiralna M33 (lub galaktyka podrzędny trójkąt) jest trzecią co do wielkości Grupą Lokalną, do której należy Droga Mleczna i jest grawitacyjnie związana z największą w grupie Andromedą.

M33 stanowi wyraźną podstawę do tego, co jest znane jako „Problem”utracone satelity„, Temu symulacja Szacują, że powinien zawierać od dziewięciu do dwudziestu pięciu galaktyk satelitarnych, ale jak dotąd znaleziono tylko jedną.

„Odkrycie nowego filtra satelitarnego M33 może zmienić nasze rozumienie systemu i ćwiczenie z galaktykiDlatego ważne jest, aby przeprowadzić spis galaktyk karłowatych przy użyciu możliwie najgłębszych danych” – wyjaśnił badacz Talentia Senior z IAA-CSIC, który kieruje pracami, David Martínez-Delgado.

Nowa galaktyka nazywa się siódmy wielorybZostał odkryty przez astronoma amatora Giuseppe Donatello Ogólnie dane z Próbkowanie dziedziczone DESI Aby to potwierdzić, zespół naukowy wykorzystał głębsze dane uzyskane za pomocą teleskop 3,5 metra, co pozwoliło zmierzyć odległość i jej wielkość bezwzględną.

Analiza sugerowała, że ​​może to być satelita M33, ale oszacowanie odległości jest bardzo złożone i istniałaby inna możliwość, ponieważ jeśli jest daleko, może to być najbardziej odizolowana galaktyka karłowata odkryta do tej pory.

„Planujemy potwierdzić, czy ruch tej nowej galaktyki jest zgodny z ruchem galaktyki karłowatej w Grupie Lokalnej, do czego potrzebne są obserwacje spektroskopowe za pomocą ośmio- lub dziesięciometrowego teleskopu, takiego jak Wielki Teleskop Hiszpanii. Archipelag Wysp Kanaryjskich lub Keck” – dodał badacz z Uniwersytet w Surrey Zaangażowany w znalezienie Michelle Collins.

Wynik ten wskazuje, że może być więcej nieodkrytych satelitów.


You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *