Astronauci NASA powracający ze stacji kosmicznej na kapsule SpaceX opóźnieni z powodu pogody

Astronauci NASA powracający ze stacji kosmicznej na kapsule SpaceX opóźnieni z powodu pogody

Zapisz się na biuletyn CNN Wonder Theory. Odkrywaj wszechświat dzięki wiadomościom o niesamowitych odkryciach, postępach naukowych i nie tylko.CNN

Czterech astronautów ma wrócić do domu z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w tym tygodniu, kończąc prawie sześciomiesięczną misję w kosmosie, ale niesprzyjająca pogoda w miejscu lotu załogi powoduje opóźnienia.

Astronauci – Jill Lindgren z NASA, Bob Hines i Jessica Watkins, a także włoska astronauta ESA Samantha Cristoforetti – mieli opuścić stację kosmiczną na pokładzie kapsuły SpaceX Crew Dragon w czwartek rano. Ale NASA musiała zrezygnować z wyjazdu z powodu niesprzyjających warunków pogodowych na Ziemi.

Oczekuje się, że południowa część Florydy zostanie dotknięta burzami w czwartek po południu. Oczekuje się, że burze będą nadal przesuwać się na południe, a jutro pojawi się więcej Florydy, ale według Moniki Jarrett, meteorologa z CNN, wiatry będą silniejsze na północnym wybrzeżu Zatoki Perskiej.

NASA i SpaceX oceniają teraz inne potencjalne możliwości rozbrojenia. Według rzecznika NASA następny potencjalny czas odlotu załogi to 11:35 ET w piątek. Transmisja na żywo. Opóźnienia pogodowe w startach statków kosmicznych lub powrocie z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej są zbyt powszechne, zwłaszcza gdy nieprzewidywalne burze uderzają w miejsca startowe u wybrzeży Florydy.

Zwykle to statek kosmiczny Crew Dragon zabierze astronautów do domu Siedem potencjalnych stref lądowania Na Oceanie Atlantyckim i Zatoce Meksykańskiej – u wybrzeży Pensacola, Tampa, Tallahassee, Panama City, Cape Canaveral, Daytona i Jacksonville.

Nie jest jeszcze jasne, na którą stronę startową NASA i SpaceX celują w piątek.

Ta misja, nazwana Crew-4, ustanowiła historyczny precedens dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, ponieważ Jessica Watkins została pierwszą czarnoskórą kobietą, która dołączyła do załogi stacji kosmicznej na dłuższy pobyt.

Ponad tuzin czarnoskórych Amerykanów – w tym pięć czarnych kobiet – poleciało w kosmos od czasu, gdy Guion Bluford jako pierwszy to zrobił w 1983 roku. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna gościła ponad 250 astronautów od 2000 roku, ale nie dotarła ani jedna czarna kobieta Wcześniej możliwość mieszkania i pracy w kosmosie jeszcze przez dłuższy czas.

SpaceX opracował statek kosmiczny Crew Dragon w ramach kontraktu o wartości 2,6 miliarda dolarów z NASA w ramach programu Commercial Crew Program.

Ideą programu było przeniesienie NASA do roli klienta – pozwalając prywatnym firmom projektować, budować i testować nowe statki kosmiczne, aby służyć astronautom NASA, jednocześnie dając firmie prawo własności do pojazdu.

Przez prawie dekadę po wycofaniu programu wahadłowców kosmicznych NASA w 2011 r. Stany Zjednoczone musiały polegać na zakupie miejsc na rosyjskim statku kosmicznym Sojuz, aby przetransportować swoich astronautów do iz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. SpaceX odnawia możliwości ludzkich lotów orbitalnych z ziemi USA w 2020 roku wraz z uruchomieniem drugiej misji eksperymentalnej, która przetransportowała dwóch astronautów NASA na stację kosmiczną.

Crew-4 to piąty lot wykonywany przez SpaceX w ramach partnerstwa z NASA, a agencja kosmiczna nadal kupuje dodatkowe loty od firmy kierowanej przez założyciela i dyrektora generalnego Elona Muska.

Powrót astronautów Crew-4 na Ziemię następuje niecały tydzień później Przybyła załoga 5 astronautów Na osobnej kapsule SpaceX Crew Dragon. Zespoły misji spędziły kilka ostatnich dni na krótkim okresie przekazywania, aby zapewnić płynne przejście między załogami.

Urzędnicy NASA kontynuowali rozszerzanie partnerstwa agencji ze SpaceX, zwiększając wartość ich całkowitej umowy do 15 misji z pełnym załogą o wartości ponad 4,9 miliarda dolarów.

Ponieważ SpaceX opracowało Crew Dragon w ramach komercyjnej umowy o stałej cenie, zachowuje własność pojazdu. Oznacza to, że prywatna firma ma również możliwość sprzedaży foteli komu tylko zechce. SpaceX przeprowadził już dwie misje Crew Dragon z pełnym finansowaniem od bogatych poszukiwaczy mocnych wrażeń. I tam są Przyszłe misje specjalne w pracach.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *