Astronauci uprawiają zielone chile na stacji kosmicznej i robią kosmiczne tacos: NPR

Astronauci uprawiają zielone chile na stacji kosmicznej i robią kosmiczne tacos: NPR

Astronauta NASA Shane Kimbrough sprawdza rośliny Hatch Shelley rosnące na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na początku tego roku.

NASA


Ukryj podpis

Przełącznik napisów

NASA

Astronauta NASA Shane Kimbrough sprawdza rośliny Hatch Shelley rosnące na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na początku tego roku.

NASA

Kosmos stał się jeszcze smaczniejszy.

Astronauci na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ucztowali na kosmicznych tacos w ostatni weekend: zielonych taco z chili, które już wyhodowano w kosmosie. W ramach dochodzenia NASA Plant Habitat-04 naukowcy rozpoczęli hodowlę piskląt – rodzaju pieprzu znalezionego w Hatch Valley w Nowym Meksyku – na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. w lipcu Aby lepiej zrozumieć „interakcje roślin z mikroorganizmami” w kosmosie, NASA Powiedziała.

Astronauci uprawiali inne rośliny, takie jak sałata i rzodkiewka, w przestrzeni przed. Ale papryka jest trudniejsza w uprawie w kosmosie, ponieważ kiełkowanie i owocowanie zajmuje stosunkowo dużo czasu, zgodnie z komunikatem NASA.

To pierwszy raz, kiedy NASA wyhodowała paprykę w kosmosie, a astronauci wreszcie mogli spróbować owoców swojej pracy w piątek, zanim zebrali dane na temat zebranych czerwonej i zielonej papryki. Astronauta Megan MacArthur Udostępnione zdjęcia tego, co nazwała „najlepszymi kosmicznymi tacos dotychczas”, które zostały wykonane z wołowiny fajita, pomidorów curry, karczochów i młodych chili hodowanych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

„Piątkowa uczta!” Napisałem na Twitterze.

NASA wyjaśniła w lipcu, że eksperyment z chili jest częścią wysiłków zmierzających do zwiększenia liczby upraw, które astronauci mogą uprawiać w kosmosie podczas przyszłych misji. uwolnienie.

„Wyzwaniem jest możliwość karmienia załóg w LEO, a następnie wspierania odkrywców podczas przyszłych misji poza LEO do miejsc docelowych, które obejmują Księżyc, w ramach programu Artemis, a ostatecznie na Marsa” – powiedział Matt Romain. , główny badacz eksperymentu NASA Plant Habitat-04. „Ograniczamy się do upraw, które nie wymagają intensywnego przechowywania ani przetwarzania”.

Wygląda na to, że astronauci będą mogli przekąsić świeże zielone chili podczas przyszłych misji. Nazwał to gigantycznym ugryzieniem ludzkości.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *