Astronauci wyruszają w spacery kosmiczne, aby zwiększyć moc Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Astronauci wyruszają w spacery kosmiczne, aby zwiększyć moc Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Zapisz się do biuletynu naukowego CNN Wonder Theory. Odkrywaj wszechświat dzięki wiadomościom o niesamowitych odkryciach, postępach naukowych i nie tylko.CNN

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna otrzymuje drugi zastrzyk energii słonecznej w ciągu miesiąca, gdy dwóch astronautów NASA odbywa spacer kosmiczny. Wydarzenie ma miejsce po tym, jak kawałek kosmicznych śmieci zakłócił plany środowego spaceru kosmicznego.

NASA musiała wprowadzić 24-godzinne opóźnienie, aby stacja kosmiczna mogła odpalić swoje silniki odrzutowe, aby usunąć się z drogi gruzu, który został zidentyfikowany jako część Stary rosyjski pocisk. Bliskie zderzenia w kosmosie Plotkaponieważ niska orbita okołoziemska – region, w którym krąży Międzynarodowa Stacja Kosmiczna – staje się coraz bardziej zatłoczona satelitami i kosmicznymi śmieciami.

„Załodze nie grozi bezpośrednie niebezpieczeństwo” – zauważyła NASA w poście na blogu w środę.

Spacer kosmiczny rozpoczął się w czwartek około 8:30 czasu wschodniego i ma trwać około siedmiu godzin. Relacja na żywo rozpoczęła się o 7 rano czasu wschodniego w NASA stronie internetowej.

Astronauci NASA, Josh Casada i Frank Rubio, instalują panel słoneczny na zewnątrz pływającego laboratorium. Rubio służy jako Extravehicle 1 i nosi garnitur z czerwonymi paskami, podczas gdy Casada nosi nieoznakowany biały garnitur jako Extravehicle 2.

Tablica słoneczna rozłożyła się około godziny 14:00 ET, wypełniając główny cel spaceru kosmicznego. Rubio i Casada pracują teraz nad uporządkowaniem swoich instrumentów i innych luźnych spraw przed powrotem do śluzy ISS, aby zakończyć wydarzenie.

Czwartkowy spacer kosmiczny jest jednym z wielu działań mających na celu zainstalowanie mobilnych paneli słonecznych, zwanych iROSA, w celu zwiększenia mocy elektrycznej na stacji kosmicznej.

Pierwsza z dwóch baterii słonecznych zostanie zainstalowana na zewnątrz stacji w czerwcu 2021 r. Planowane jest dodanie sześciu iROSA, które potencjalnie zwiększą wytwarzanie energii na stacji kosmicznej o ponad 30%, gdy wszystkie będą działać.

Dwie kolejne macierze zostały dostarczone na stację kosmiczną 27 listopada na pokładzie komercyjnej misji zaopatrzeniowej SpaceX Dragon 26, która również Niosła karłowate nasiona pomidorów i inne eksperymenty do laboratorium na orbicie. Zwinięte jak dywan tablice ważą 750 funtów (340 kilogramów) i mają 10 stóp (3 metry) szerokości.

Casada i Rubio faktycznie zainstalowali jeden na zewnątrz stacji kosmicznej podczas spaceru kosmicznego 3 grudnia.

Zainstalowana w czwartek tablica słoneczna zwiększy wydajność w jednym z ośmiu kanałów zasilania stacji kosmicznej, znajdujących się na lewej zębatce.

Po rozłożeniu i zamocowaniu tablicy będzie ona miała około 19 metrów długości i 6 metrów szerokości.

Oryginalne panele słoneczne na stacji kosmicznej nadal działają, ale dostarczają energię od ponad 20 lat i noszą oznaki zużycia. Po dłuższej ekspozycji na środowisko kosmiczne. Tablice zostały pierwotnie zaprojektowane na 15 lat.

Erozję mogą powodować silniki odrzutowe, które pochodzą zarówno z silników odrzutowych stacji, jak i od silników załogi i pojazdów towarowych przyjeżdżających i wyjeżdżających ze stacji, a także od małych szczątków meteorytów.

Nowe panele słoneczne są umieszczane przed oryginalnymi panelami. To dobry test, ponieważ sprzęt korzystający z tego samego projektu będzie zasilał części planowanej księżycowej placówki Gateway, co pomoże ludziom wrócić na Księżyc o Program Artemis NASA.

Nowe macierze będą miały podobną oczekiwaną żywotność wynoszącą 15 lat. Ponieważ jednak oczekiwano, że degradacja oryginalnych matryc będzie gorsza, zespół będzie monitorował nowe matryce. Aby przetestować jego trwałość, ponieważ może trwać dłużej.

Podczas gdy amerykańskie spacery kosmiczne trwają, rosyjskie loty kosmonautów na pokładzie stacji kosmicznej nie zostały jeszcze zawieszone Wykrywanie wycieków płynu chłodzącego Statek kosmiczny Sojuz MS-22zadokowany w rosyjskiej części stacji kosmicznej.

Wyciek wykryto 14 grudnia przed planowanym rosyjskim spacerem kosmicznym, kiedy płyn zaczął wyciekać ze statku kosmicznego Sojuz.

Według raportu z 15 grudnia podejrzanym źródłem wycieku jest zewnętrzna pętla chłodzenia płynu chłodzącego Sojuza Aktualizacja z NASA.

Chociaż załoga stacji kosmicznej pozostała bezpieczna, dochodzenie w sprawie wycieku wciąż trwa. Podczas czwartkowej konferencji prasowej kierownik programu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej NASA, Joel Montalbano, powiedział, że nadal nie jest jasne, co spowodowało 4-milimetrowy otwór w statku kosmicznym, chociaż może to być kawałek mobilnego szczątków lub problem sprzętowy.

NASA i jej rosyjski odpowiednik Roscosmos wciąż oceniają, czy statek kosmiczny może bezpiecznie przewozić załogę.

Należący do NASA Sojuz MS-22 przewiózł Rubio i dwóch rosyjskich kosmonautów na stację kosmiczną 21 września i miał wrócić na Ziemię w marcu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *