Astronauta na stacji kosmicznej uchwycił zapierający dech w piersiach widok krawędzi Ziemi

Astronauta na stacji kosmicznej uchwycił zapierający dech w piersiach widok krawędzi Ziemi

Obraz Ziemi autorstwa Thomasa Bisqueta zafascynuje Cię.

Europejska Agencja Kosmiczna / NASA – T. Biscuits

Jeśli stan planety cię frustruje lub Po prostu boisz się, że kaczki potrafią teraz mówić ludzkimi słowamiNastępnie radzę zatrzymać się na kilka chwil i spojrzeć z podziwem na zdjęcie Thomasa Pesqueta, francuskiego astronauty przebywającego obecnie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Pesquet jest inżynierem w Europejskiej Agencji Kosmicznej, Jest członkiem misji SpaceX Crew-2 i członek Misja NASA 65Który wystartował na stacji w kwietniu. To jego drugi lot kosmiczny i wiadomo o tych częściach, aby wprowadzić kilka Absolutnie surrealistyczne obrazy naszej planety.

To może być jak dotąd jego najlepsze.

Z kopuły Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Bisquet widzi Ziemię, jak światła miasta „walczą” z nią światłem odległych gwiazd. pomarańczowa wstążka wokół ziemi Według astronoma Juana Carlosa Munoz, emisja atomów sodu na wysokości około 90 km nad powierzchnią Ziemi.

Bezpośrednio za nim znajduje się również słaby zielony pasek, jeśli przyglądasz się wystarczająco mocno – jest to spowodowane podnieceniem atomów tlenu.

Nie jest łatwo zrobić takie zdjęcie, a Pesquet zauważa, że ​​przegapił swoją część ujęć.

„Nie tylko jako fotograf musisz trzymać się bardzo nieruchomo z aparatem, ale także stacja kosmiczna porusza się tak szybko, że i tak jest jakiś ruch” – wyjaśnia Bisquette w podpisie pod zdjęciem. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (ISS) podróżuje z prędkością ponad 17 000 mil na godzinę i okrąża Ziemię co około 90 minut.

Na stacji jest pracowity czas, ponieważ oczekuje się, że trzecia misja SpaceX Crew-3 rozpocznie się w Halloween i rozpocznie się Ekspedycja ISS 66. Pesquet przejmie stanowisko dowódcy pod koniec października, kiedy dołączyła czteroosobowa załoga misji Crew-3 Dworzec. Kampania 66 jest również godna uwagi, ponieważ w jej skład wezmą udział rosyjscy cywile, reżyser Klim Shipenko i aktorka Julia Peresild, która 5 października wystrzeli rakietę Sojuz, aby nakręcić sceny do filmu The Challenge. Nie do końca Tom Cruise, wiemy, Ale on też niedługo tam jedzie.

Jeśli szukasz więcej święty panie Chwile, powinieneś odwiedzić konto Pesquet na Flickr, Który obejmuje wiele niesamowitych rzeczy w kosmosie?.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *