Astronauta NASA Frank Rubio wraca z rekordowego lotu kosmicznego

Astronauta NASA Frank Rubio wraca z rekordowego lotu kosmicznego

Astronauta NASA wrócił w środę bezpiecznie na Ziemię po spędzeniu 371 dni w kosmosie, co stanowi rekord lotów kosmicznych wśród amerykańskich astronautów.

Frank Rubio z NASA i jego koledzy, astronauci Roscosmos Siergiej Prokopyev i Dmitry Petlin, dokonali bezpiecznego lądowania ze spadochronem na południowy wschód od odległego miasta Dżezkazgan w Kazachstanie o godzinie 7:17 czasu wschodniego.

Po przejściu badań lekarskich po wylądowaniu załoga wróci do Karagandy w Kazachstanie. Następnie pan Rubio wsiądzie do samolotu NASA lecącego do Houston, gdzie mieszka z rodziną.

„Szczerze mówiąc, dla mnie przytulanie żony i dzieci będzie oczywiście bardzo ważne i prawdopodobnie skupię się na tym przez pierwsze kilka dni” – powiedział Rubio podczas konferencji prasowej z kosmosu w zeszłym tygodniu.

Oczekiwano, że pana Rubio nie będzie zaledwie przez sześć miesięcy, kiedy po raz pierwszy rozpoczął swoją podróż na pokładzie rosyjskiego statku kosmicznego Sojuz MS-22 z kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie we wrześniu ubiegłego roku.

Jednak w grudniu jego powrót został wywrócony do góry nogami, gdy kontrola misji odkryła wyciek płynu chłodzącego w statku kosmicznym Sojuz. Mógł nastąpić wyciek Niebezpiecznie wysokie temperatury Aby załoga mogła wrócić na Ziemię, na stację kosmiczną trzeba było wysłać inny statek kosmiczny, co opóźniło powrót pana Rubio. NASA podała, że ​​jedyny lot kosmiczny Rubio przekroczył rekord amerykańskiego astronauty wynoszący 355 dni, który wcześniej należał do Marka Vande Heija.

Administrator NASA Bill Nelson powiedział, że długi, nieplanowany pobyt Rubio był czymś więcej niż kolejnym kamieniem milowym.

„To poważny wkład w naszą wiedzę na temat długotrwałych misji kosmicznych” – stwierdził Nelson w oświadczeniu. „Nasi astronauci dokonują niezwykłych poświęceń z dala od swoich domów i bliskich w imię dalszych odkryć”.

Podczas swojego długiego pobytu pan Rubio wniósł „nieoceniony wkład naukowy” – powiedział Nelson. Misja dała naukowcom możliwość zaobserwowania wpływu długotrwałych lotów kosmicznych na ludzi, ponieważ agencja planuje powrót na Księżyc z Misje Artemidy Dodał, że eksploracja Marsa.

Pan Rubio godzinami prowadził badania na różne tematy, od roślin po badania z zakresu nauk fizycznych. Badania te dotyczyły adaptacji bakterii do lotów kosmicznych i wpływu ćwiczeń na ludzi podczas długich misji.

Podczas swojej misji pan Rubio wykonał około 5936 orbit na pokładzie stacji kosmicznej. Przebył ponad 257 milionów mil, co w przybliżeniu odpowiada 328 podróżom w obie strony na Księżyc.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *