Astronomowie odkrywają najdalszą galaktykę

ten Astronomowie Mają gęsią skórkę galaktyka Najdalszy z dotychczas odkrytych, urodzony we wczesnym Wszechświecie 13,5 miliarda lat temu, został opisany w badaniu, którego wyniki muszą zostać potwierdzone przez wygodniejsze obserwacje.

Obserwowanie nieba i pomaganie czterem osobom zajęło ponad 1200 godzin teleskopy znaleźć”HD1„: bardzo jasny obiekt”, którego czerwony kolor zaskakująco odpowiada właściwościom a galaktyka Ma 13,5 miliarda lat” – wyjaśnia jego odkrywca, Yuichi Harikan, w oświadczeniu opublikowanym wraz z badaniem w piątek przez Królewskie Towarzystwo Astronomiczne.

Intuicję potwierdzają uzupełniające dane zebrane przez Obserwatorium ALMA w Chile: HD1 Znajduje się 100 milionów lat od GN-z11 i jak dotąd galaktyka dalej niż odkryto.

ten galaktyka HD1 Narodził się zaledwie 300 milionów lat po Wielkim Wybuchu, w bardzo prymitywnym okresie wszechświata. Emitowane światło podróżuje przez 13,5 miliarda lat, aby dotrzeć do Ziemi.

Aby określić jego wiek, naukowcy zmierzyli przesunięcie ku czerwieni źródła światła. Wraz z rozszerzaniem się wszechświata rozszerza się przestrzeń między rzeczami. A im dalej się cofamy, tym dalej jesteśmy od tych obiektów i tym intensywniejsze jest ich światło, zmieniające się w coraz bardziej czerwone długości fal.

„Kiedy znalazłem tę czerwień, zadrżałem” – wyjaśnia astrofizyk z Uniwersytetu Tokijskiego, jeden z autorów badania, które ukazało się w The Astrophysical Journal.

Żyzna galaktyka gwiazd?

Ale jest pewien haczyk: naukowcy zmierzyli również wyjątkowo silne natężenie promieniowania ultrafioletowego, znak aktywności, którego nie przewidziały teoretyczne modele formowania się galaktyk.

Autorzy badania stawiają dwie hipotezy: młodość galaktyka Byłby to szczególnie żyzny grunt dla formowania się gwiazd, dając plon do stu lat, czyli dziesięć razy więcej niż oczekiwano.

Mogą być tak zwani mieszkańcy astralnej III? Astronomowie Jeszcze nie zauważyli. Według Fabio Paccucci z Harvard Astrophysics Center (USA), głównego autora badania cytowanego w oświadczeniu, są to protogwiazdy, które były „bardziej masywne, jaśniejsze i gorętsze niż współczesne gwiazdy”.

Inną opcją może być supermasywna czarna dziura w sercu galaktyka Pochłania ogromne ilości gazu i emituje silne promienie ultrafioletowe.

Ale w tym celu czarna dziura musi mieć masę 100 milionów razy większą od masy Słońca. „Osiągnięcie takiej masy w tak krótkim czasie jest wiarygodnie trudne” – powiedział AFP astrofizyk Françoise Coombes z Obserwatorium PSL w Paryżu. Nie brał udziału w badaniu.

Aby rozwiązać tę niewiadomą, galaktyka HD1 Został wybrany jako priorytetowy cel dla Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba i jego niezrównanej zdolności do zaglądania w najdalsze zakątki wszechświata.

Agence France-Presse to duża globalna agencja medialna, która zapewnia szybkie, niezawodne i kompleksowe relacje.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.