Atletico Madryt sprzedaje urugwajskiego pomocnika Sanabrię do San Luis

San Luis ogłosił w piątek, że Atletico Madryt wypożyczyło urugwajskiego pomocnika Juana Manuela Sanabrię, który zagra dla Potosi z mistrzostw Meksyku w piłce nożnej Apertura 2021.

“Synergia Rojiblanca jest tam! Witamy Juana Sanabrię jako naszego wsparcia na Apertura2021. Witamy w meksykańskiej rodzinie!” , poinformował meksykański oddział „Atleti” na swoich portalach społecznościowych o nowej rekrutacji.

21-latek przyjedzie do San Luis po spędzeniu pierwszej połowy roku w hiszpańskim Realu Saragossa, drużynie, w której rozegrał 13 meczów, w których strzelił gola.

Przed wyjazdem na wypożyczenie do Saragossy, Sanabria zagrał swój jedyny mecz dla pierwszego zespołu Atleti, kiedy wszedł do meczu Copa del Rey z CD Cardassar na podstawie rezerwy.

Sanabria, która została znokautowana przez Nacional de Uruguay, wyróżnia się tym, że jest pomocnikiem ze zdolnością do grania na obrocie i poufną prawą stroną.

Urodzony na Florydzie był częścią urugwajskiego składu U23, który grał w Ameryce Południowej przed igrzyskami olimpijskimi i grał na Mistrzostwach Świata U-20 w 2019 roku.

Od 2018 należy do Atlético de Madrid, drużyny, w której grał także w Juvenil A i Atlético de Madrid B.

W San Luis poprowadzi go jego rodak Marcelo Mendes, który będzie jedną z jego kart w środku stawki, dowodzony przez Kolumbijczyka Johna Duque i Argentyńczyka Damiana Bataliniego.

Apertura doczeka się odnowienia dla St. Louis, który zakończył w Clausura 2021 jako najgorszy zespół w tabeli ligowej, zmuszając ich do zapłaty grzywny w wysokości 6 milionów dolarów.

Po sportowej porażce zarząd drużyny Potosi wykluczył trenera Urugwaju Lionela Rocco i 10 piłkarzy, w tym argentyńskiego napastnika Nicolasa Ibáneza.

W transferach poprowadzili słoweński napastnik Andres Vumbergar, argentyński bramkarz Marcelo Barovero, hiszpański obrońca Unai Bilbao i urugwajski pomocnik Facundo Waller.

W Aperturze San Luis po raz kolejny znajdzie się wśród kandydatów do zapłaty kary milionera, który będzie musiał dodać punkty za swój debiut 24 lipca przeciwko Chivasowi de Guadalajara.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *