Atmosfera ziemska zatrzymuje „bezprecedensową” ilość ciepła: raport NASA, National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA)

Atmosfera ziemska zatrzymuje „bezprecedensową” ilość ciepła: raport NASA, National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA)

Naukowcy w Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) i Narodowa Administracja Oceaniczna i Atmosferyczna (NOAA) W nowym badaniu zdecydowałem, że atmosfera ziemska Uwięziono „bezprecedensową” ilość ciepła, a nierównowaga energetyczna planety prawie podwoiła się w latach 2005-2019.

W oświadczeniu wydanym we wtorek NASA wyjaśniła, że ​​niebieski marmur klimat Jest to określane przez saldo między kwotą słońce Energia jest pochłaniana w atmosferze i na powierzchni oraz ilość emitowanego termicznego promieniowania podczerwonego Przestrzeń.

HUBBLE SPACE TELESCOPE ZATRZYMUJE SIĘ Wśród problemu z komputerem

Według niedawnego badania opublikowanego w Listy badań geofizycznych, suma tych dwóch części energii określa, czy Ziemia się ociepla, czy ochładza.

„Ciągły wzrost stężenia dobrze wymieszanych gazów cieplarnianych w atmosferze i długi czas, jaki to zajmuje Ocean, kriosfera i Ziemia, aby osiągnąć równowagę termiczną z tymi wzrostami, skutkuje zyskiem netto energii, a tym samym ociepleniem na Ziemi” – stwierdzono również w podsumowaniu badań. Większość tej nadwyżki energii (około 90%) ogrzewa ocean, a reszta ogrzewa ziemię, topi śnieg i lód oraz ogrzewa atmosferę”.

Aby dojść do tych wniosków, badacze agencji porównali dane z chmur NASA i ziemskiego systemu energii promieniowania (CERES) czujniki satelitarne Dzięki uniwersalnemu zakresowi pomiarów z boi oceanicznych „Argo”.

„Pokazujemy, że te dwa niezależne podejścia skutkują dziesięcioletnim wzrostem tempa poboru energii przez Ziemię od połowy 2005 r. do połowy 2019 r., co przypisujemy zmniejszonemu odbiciu energii z powrotem w kosmos przez chmury i lód morski oraz wzrostowi mieszanej szklarni gazy i para wodna.”

Wzrost emisji gazów cieplarnianych, takich jak dwutlenek węgla i metan, zatrzymuje ciepło w atmosferze ziemskiej i wychwytuje promieniowanie wychodzące, co powoduje wzrost temperatury, a tym samym topnienie śniegu i lodu oraz inne zmiany.

Administrator NASA szczegółowo opisuje misje na Księżyc, Marsa i Wenus oraz wysiłki agencji na Ziemi

„Nierównowaga energetyczna Ziemi jest efektem netto wszystkich tych czynników” NASA powiedziała w oświadczeniu, zauważając, że autorzy badania zbadali zmiany w chmurach, parze wodnej, łączny wkład gazów śladowych, wyjście światła ze Słońca, albedo powierzchni i aerozole oraz zmiany w dystrybucji temperatury powierzchniowej i atmosferycznej, aby dojść do swoich wniosków.

Podwojenie nierównowagi spowodowane jest wzrostem emisji gazów cieplarnianych – lub „wpływ człowieka” – Zwiększa parę wodną i Zmniejszone chmury i lód morski.

Ponadto naukowcy odkryli, że zmiana w Oscylacja dekadowa Pacyfiku (PDO), wzorzec zmienności klimatu Pacyfiku, do fazy ciepłej „prawdopodobnie odegrał główną rolę w intensyfikacji nierównowagi energetycznej”.

Podobna ciepła faza PDO w latach 2014-2020, jak twierdzi agencja, spowodowała również zmniejszenie zasięgu chmur i wzrost absorpcji promieniowania słonecznego.

„Dwa bardzo niezależne sposoby patrzenia na zmiany w nierównowadze energetycznej Ziemi są naprawdę zgodne i oba pokazują ten bardzo duży trend, co daje nam dużą pewność, że to, co widzimy, jest prawdziwym fenomenem dla Webba” – prowadzi. autor badania i główny badacz CERES w Langley Research Center NASA, powiedział w oświadczeniu, że to nie tylko użyteczne narzędzie.„Odkryte przez nas trendy były nieco niepokojące”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZASTOSOWAĆ WIADOMOŚCI FOX

„Prawdopodobnie będzie to połączenie wpływu człowieka i endogennej różnorodności” – dodał. „W tym okresie oba powodują wzrost temperatury, co prowadzi do dość dużej zmiany nierównowagi energetycznej Ziemi. Skala wzrostu jest bezprecedensowa”.

Ostatecznie badania wykazały, że jeśli tempo absorpcji ciepła nie zmniejszy się, Ziemia odczuje większe zmiany klimatu.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *