Audyt UE

Audyt UE

Microsoft stał się jedną z najważniejszych firm w sektorze sztucznej inteligencji, ale część jej wysiłków pozostała w tym obszarze Pożądane stanowisko kierownicze Obudzili organizatorów. Po zainwestowaniu około 13 miliardów dolarów w OpenAI, gigant z Redmond ogłosił wczoraj zawarcie umowy o wartości 16 milionów dolarów z francuskim start-upem Mistral AI.

Ten wtorek, Według BloombergaRzecznik Komisji Europejskiej powiedział, że wydział ds. konkurencji bloku otrzymał kopię porozumienia pomiędzy Microsoftem a Mistral AI i rozpocznie jego analizę. Nie grozi nam formalne śledztwo, ale amerykańskie media sugerują, że jeśli do tego dojdzie, organy regulacyjne mogą „zrujnować plany Microsoftu”.

Microsoft, Mistral AI, Europa

Kiedy mówimy o Mistral AI, mamy na myśli obiecującą firmę zajmującą się sztuczną inteligencją założoną przez jej poprzednich badaczy Meta i Google DeepMind W Paryżu. Jego przypadek jest tym bardziej interesujący, że w ciągu dziesięciu miesięcy swojego życia osiągnął wycenę na poziomie 2000 milionów dolarów, uruchomił najróżniejsze modele językowe, a nawet uruchomił własnego chatbota w najlepszym stylu ChatGPT o nazwie Mistral Le Chat.

Startup narodził się z otwartym podejściem i udostępnił swoje pierwsze modele pod hasłem Licencja Apache 2.0. Dzięki temu społeczność mogła bezpłatnie pobrać i używać szablonów zgodnie ze swoimi preferencjami. Najnowsze modele firmy, Mały Mistral, Duży Mistral i Osadzony Mistralnie podziela powyższej filozofii i jest oferowany poprzez interfejs API płatności oparty na tokenach użytkowych.

To ostatnie prowadzi nas do jednego z celów porozumienia pomiędzy Mistral AI a Microsoftem. firma z Redmonda, Według oświadczenia, pomoże komercyjnie zaprezentować produkty startupu. To znaczy że Modele firmy Mistral AI Ta premiera jest już dostępna na platformie przetwarzania w chmurze Azure AI, do której mogą mieć dostęp klienci na całym świecie.

Microsoft Mistral 1

Planuje się również, że Mistral AI wykorzysta część infrastruktury obliczeniowej Microsoftu do prowadzenia badań i rozwoju modeli nowej generacji. Pamiętajmy, że rozwój modeli AI na dużą skalę wymaga drogich centrów danych, z reguły wyposażonych w najnowszy sprzęt NVIDIA, na który stać tylko kilka firm na świecie.

Jedną z takich firm jest Microsoft. Tak naprawdę szkolono się na niesamowitym GPT-4, jednym z najbardziej zaawansowanych współczesnych modeli Centra danych platformy Azure AI (Ta infrastruktura zapewnia również możliwość korzystania z niej.) Jak wspomnieliśmy jakiś czas temu, OpenAI miało GPT, a Redmond miał zasoby, aby przenieść projekt na wyższy poziom i zaprezentować go komercyjnie.

Stany Zjednoczone zamierzają do 2030 r. produkować 20% zaawansowanych chipów. Jest to znacznie bardziej wiarygodne niż 20% w Europie.

Warto zauważyć, że dynamika między Microsoftem a OpenAI również była już wcześniej przedmiotem analizy Organy regulacyjne w USA, UE i Wielkiej Brytanii. Jest jeszcze za wcześnie, aby wiedzieć, czy będzie to miało jakikolwiek wpływ na strategię, którą tka firma pod przewodnictwem Satyi Nadelli, ale jasne jest, że świat uważnie obserwuje jej kroki.

Zdjęcia | Microsoftu | Guillaume'a Perigoisa

W Chatace | Jensen Huang był jasny: w tym momencie nikt nie powinien uczyć się kodowania, sztuczna inteligencja zrobi to za nas

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *