Kluczowe fakty:
-
O masie 101,38 karatów diament jest jednym z najrzadszych.
-
Sotheby’s to jeden z najstarszych domów aukcyjnych, założony w Londynie w 1744 roku.
Sotheby’s, jeden z najstarszych domów aukcyjnych na świecie, założony w 1744 roku, wystawił na aukcji diament o nazwie Key 10138, 101,38 karata, o wartości 15 milionów dolarów. Osoby zainteresowane wygraniem licytacji będą mogły anulować płatność w kryptowalutach, takich jak Bitcoin (BTC) lub Ether (ETH), kryptowaluta Ethereum.
Informacja była Wybrane przez bramę Bloomberg 6 lipca. Aukcja Ostateczny termin to 11:00 czasu HK 9 lipca July. Obecna cena aukcji wynosi około 8 milionów dolarów, choć oczekuje się, że oferta wyniesie 15 milionów dolarów.
Według Sotheby’s diamenty te odpowiadają „najdroższej rzeczy, jaką można kupić za kryptowalutę”.
Aukcja skierowana jest do odbiorców azjatyckich, a konkretnie Hongkongu. Według dyrektora generalnego globalnego działu luksusowego Sotheby, premiera ma miejsce w Azji, ponieważ istnieje „młode pokolenie, cyfrowy dom”.
Jak na diamenty to dość rzadki okaz. Pokrój w kształt gruszki Tylko dwie sztuki ważące ponad 100 karatów zostały sprzedane w Sotheby’s. Według domu aukcyjnego diamenty powyżej 100 karatów stanowią tylko 2% wszystkich wydobytych w historii.
Aukcje i kryptowaluty
Sotheby’s nie jest jedynym domem aukcyjnym, który akceptuje kryptowalutę jako formę płatności. Dom został zlicytowany przez pracę brytyjskiego artysty Bansky PhilipsPrzyjmowanie płatności bitcoin w czerwcu ubiegłego roku. Samo Sotheby też ma Stopa Bansky prowadzi aukcje, przyjmując jako zapłatę bitcoin lub eter. W tym przypadku to była praca kocha w powietrzu (kocha w powietrzu).
Podczas gdy według domu aukcyjnego diament Key 10138 jest najdroższym fizycznym przedmiotem, jaki można kupić za kryptowalutę, Na aukcjach są jeszcze przedmioty cyfrowe. Tak jest w przypadku kolekcji NFT artysty Beeple, której udało się sprzedać za ponad 70 milionów dolarów, według wzmiankowany Wiadomości kryptograficzne.
„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji.”