Aukcja klejnotów Sotheby o wartości 15 milionów dolarów z akceptacją BTC

Kluczowe fakty:
  • O masie 101,38 karatów diament jest jednym z najrzadszych.

  • Sotheby’s to jeden z najstarszych domów aukcyjnych, założony w Londynie w 1744 roku.

Sotheby’s, jeden z najstarszych domów aukcyjnych na świecie, założony w 1744 roku, wystawił na aukcji diament o nazwie Key 10138, 101,38 karata, o wartości 15 milionów dolarów. Osoby zainteresowane wygraniem licytacji będą mogły anulować płatność w kryptowalutach, takich jak Bitcoin (BTC) lub Ether (ETH), kryptowaluta Ethereum.

Informacja była Wybrane przez bramę Bloomberg 6 lipca. Aukcja Ostateczny termin to 11:00 czasu HK 9 lipca July. Obecna cena aukcji wynosi około 8 milionów dolarów, choć oczekuje się, że oferta wyniesie 15 milionów dolarów.

Według Sotheby’s diamenty te odpowiadają „najdroższej rzeczy, jaką można kupić za kryptowalutę”.

Diamenty są również uważane za bardzo rzadkie ze względu na ich typ: klasa IIa, wysoka czystość. Źródło: Sotheby’s.

Aukcja skierowana jest do odbiorców azjatyckich, a konkretnie Hongkongu. Według dyrektora generalnego globalnego działu luksusowego Sotheby, premiera ma miejsce w Azji, ponieważ istnieje „młode pokolenie, cyfrowy dom”.

Jak na diamenty to dość rzadki okaz. Pokrój w kształt gruszki Tylko dwie sztuki ważące ponad 100 karatów zostały sprzedane w Sotheby’s. Według domu aukcyjnego diamenty powyżej 100 karatów stanowią tylko 2% wszystkich wydobytych w historii.

Aukcje i kryptowaluty

Sotheby’s nie jest jedynym domem aukcyjnym, który akceptuje kryptowalutę jako formę płatności. Dom został zlicytowany przez pracę brytyjskiego artysty Bansky PhilipsPrzyjmowanie płatności bitcoin w czerwcu ubiegłego roku. Samo Sotheby też ma Stopa Bansky prowadzi aukcje, przyjmując jako zapłatę bitcoin lub eter. W tym przypadku to była praca kocha w powietrzu (kocha w powietrzu).

Opera De Bansky’ego „Miłość jest w powietrzu” (2003). Fuente: Sotheby’ego.

Podczas gdy według domu aukcyjnego diament Key 10138 jest najdroższym fizycznym przedmiotem, jaki można kupić za kryptowalutę, Na aukcjach są jeszcze przedmioty cyfrowe. Tak jest w przypadku kolekcji NFT artysty Beeple, której udało się sprzedać za ponad 70 milionów dolarów, według wzmiankowany Wiadomości kryptograficzne.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *