Austria i Polska przewodzą najtrudniejszej sekcji UE, która kontroluje napływ uchodźców do Afganistanu International

Kryzys afgański odbija się echem w Europie, gdy dwie frakcje ścierają się w związku z kryzysem uchodźczym. Z stanowcze wycofanie wojsk z Afganistanu; Domniemany kryzys humanitarny i jego konsekwencje Fala uchodźców Grozi opuszczeniem UE w dwóch głównych okręgach wyborczych: zwolennicy, którzy pokazują bardziej humanitarną twarz, ci, którzy chcą ustanowić mocne zobowiązania i dystrybucję uchodźców, oraz kraje, które popierają ochronę granic, obawiają się, że każdy gest otwarcia będzie skutkować wezwaniem do ponowne pojawienie się starych demonów. Wojna stała się jasna w poniedziałek w ramach przygotowań do nadzwyczajnego spotkania ministrów spraw wewnętrznych i sprawiedliwości UE, które odbędzie się we wtorek w Brukseli. Dwadzieścia siedem nie osiągnęło minimalnego porozumienia w tekście wspólnej deklaracji, która miała zostać zatwierdzona podczas spotkania. Zwolennicy europejskiej fortecy wygrywają: Austria i Polska, wspierani przez resztę frakcji Wicekrólestwa, prowadzą twardą dywizję, która zgodnie z najnowszą wersją aktualnego projektu narzuca swoje warunki, jak podchodzi EL. .

Więcej informacji

Tekst ten nie zawiera konkretnych planów przyjęcia potrzebujących ani nie określa liczb dotyczących przesiedleń, aby zapewnić schronienie dziesiątkom tysięcy uchodźców, których oczekuje się w krótkim okresie. Debata ta mogłaby pojawić się jeszcze w ten weekend, na kolejnym spotkaniu federalnych ministrów spraw zagranicznych. W swoich krótkich dziewięciu ustępach w proklamacji przyjętej w poniedziałek – kilka godzin po spotkaniu – słowo „bezpieczeństwo” pojawia się nawet siedem razy, co świadczy o zobowiązaniu Europy do „skutecznej ochrony zewnętrznych granic UE i zapobiegania nieuprawnionemu wjazdowi”. , sąsiedzi Afganistanu proponują udźwignięcie ciężaru humanitarnego przyjęcia i nie wspominając o tym, 2015 kryzys uchodźczy, Kompletny niszczyciel leci jak czarny cień, Nie jest to jednak wyraźnie wymienione. Ten szok, który obnażył najgorsze wersje UE, kiedy Syria została zbombardowana i ponad milion osób przekroczyło granicę w drodze do krajów europejskich, uniemożliwia jakikolwiek postęp w Brukseli.

Po pierwszej reakcji naznaczonej jednością i dobrymi słowami przyszedł czas na politykę. I jest ton na moment niezwykłego tonu w europejskiej stolicy. „Na podstawie wyciągniętych wniosków UE i jej państwa członkowskie są zdeterminowane, aby współpracować, aby zapobiec nawrotowi nieuregulowanych ruchów imigracyjnych na dużą skalę, z którymi mieli do czynienia w przeszłości” – czytamy w ostatnim wydaniu. Uzyskaj zgodę ministrów. Krótko mówiąc Europa, nawet nie chce patrzeć na obraz Nowy kryzys uchodźczy Wybory w Niemczech i Francji pokazują swoje gwoździe w kącie i wschodnim okręgu wyborczym. Raport dalej mówi, że „należy unikać zachęt do nielegalnej migracji”, a następnie „proponuje wzmocnienie wsparcia dla sąsiadów Afganistanu. Oznacza to, że nie dotarły one do Europy”.

Sześć lat temu, w sierpniu 2015, Ustępująca kanclerz Niemiec Angela Merkel otwiera drzwi Niemiec Rozpętała rodzaj paniki populacyjnej ze strony Unii do syryjskich uchodźców i Europy Środkowej: Węgier Victor Orban mówił o „inwazji”, a grupa Wicekrólestwa (Czechy, Węgry, Polska i Słowacja) zablokowała jakikolwiek układ w Brukseli. Unia Europejska stanęła w obliczu burzy dzięki kontrowersyjnemu porozumieniu z Turcją – finansowanemu przez Berlin – kryzys uchodźczy osłabł, ale nie został całkowicie zamknięty i pozostawił brzydkie rany wśród dwudziestu siedmiu.

Z tymi wiklinami Ursula była administratorem społecznym van der Leyen Nie mogłem zgodzić się na umowę o relokacji Łączy wizję jastrzębia (głównie Wschodu, krajów bałtyckich i innych partnerów, takich jak sporadycznie duńscy socjaldemokraci) z krajami południowej granicy. A ostatnie wydarzenia nie do końca pomogły w tym porozumieniu. Problemy z Białorusią od tygodni wywierają presję na Bałtyk i Polskę. Hiszpania też się utrzymuje Konflikt z Marokiem, Teraz osiedlone, zakończyło się gwałtownym wzrostem liczby imigrantów przybywających w tamtych czasach na Wyspy Kanaryjskie, a zwłaszcza wjazdem około 8000 imigrantów do Ciuda. Ale kryzys w Afganistanie znacznie zwiększa napięcie w tłumie, z możliwością ucieczki setek tysięcy uchodźców do Europy i coraz bardziej zażartych rozmów wśród skrajnie prawicowych grup, w tym niektórych rządów związkowych.

Śledź wszystkie wiadomości i czytaj bez ograniczeń Dołącz teraz do EL PAÍS

Zapisz się tutaj

W tym przypadku kilka źródeł wskazuje, że Niemcy utrzymują rozsądnie niski profil i zadowalają raport o dwudziestu siedmiu satysfakcji wraz z celem za cenę większej ambicji. „Projekt, który mamy teraz, jest bardzo ogólny, ze wspólną polityką i pomysłami, niezbyt konkretny” – mówi unijny dyplomata zaznajomiony z rozmowami. „To tekst, który szuka kompromisu między dwoma skrajnościami”. Niemal wszystko, krótko mówiąc, kosztem niemieckiego kalendarza wyborczego, Berlin jest całkowicie niechętny podejmowaniu jakichkolwiek działań podobnych do efektu przeciągania, który wiele europejskich rządów przypisywało oświadczeniom Merkel w 2015 roku.

Śledź wszystkie międzynarodowe informacje Facebook I Świergot, o en Nasz cotygodniowy biuletyn.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *