Autonomiczne drony uczą się znajdować „ukryte” miejsca uderzenia meteorów

Jon Fingas

Łatwy do znalezienia duży rozmiar العثور meteoryty (lub ich kratery) po dotarciu do Ziemi, ale mniejsze są często zaniedbywane – mniej niż 2 procent z nich zostało odkrytych przez naukowców. Jednak wkrótce może to być tylko wysłanie bota, aby wykonał zadanie. wszechświat dzisiaj Raporty w posiadaniu badaczy zaawansowane System z autonomicznymi dronami wykorzystuje uczenie maszynowe do znajdowania mniejszych meteorytów w miejscach uderzenia, które są albo „ukryte” (nawet jeśli obserwatorzy śledzą upadki), albo po prostu niedostępne.

Technologia wykorzystuje kombinację splotowych sieci neuronowych do identyfikacji meteorytów na podstawie obrazów treningowych, zarówno z obrazów online, jak i migawek inscenizacyjnych z kolekcji zespołu. Pomaga to AI odróżnić kosmiczne skały od zwykłych kamieni, nawet przy różnych kształtach i warunkach terenowych.

Wyniki są bez zarzutu. Podczas gdy eksperymentalny dron prawidłowo wykrył wszczepione meteoryty, pojawiły się również fałszywe alarmy. Może minąć trochę czasu, zanim zrobotyzowane samoloty będą wystarczająco niezawodne, aby same dostarczyć dokładnych wyników.

Implikacje dla nauki o kosmosie są ważne, jeśli technologia okaże się trafna. Pomoże naukowcom odkryć meteoryty, które są albo za małe, albo za daleko, aby można je było znaleźć i ewentualnie odzyskać. To z kolei może pomóc zidentyfikować źródła meteorytów i zidentyfikować formacje skalne. Mówiąc najprościej, drony mogą wypełnić luki w zrozumieniu przez ludzkość kosmicznych szczątków lądujących na naszym progu.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *