Azjatyccy kibice Messiego dopingują Argentynę na mundialu

W drodze na decydujący mecz Argentyny z Polską Mohit Daga i Ayush Verma podeszli do stadionu z portretami swoich bohaterów Lionela Messiego i Diego Maradony obok mundialu.

Daga malował go przez 17 dni. Ważył 5 kilogramów. Wszystko przez Messiego, który nazwał go „Bogiem”.

Daga, pochodzący z Kalkuty w Indiach, powiedział: „Jest przykładem wszystkiego. Jest źródłem inspiracji i szczęścia. Wnosi szczęście do naszego życia”.

Na mundialu w Katarze Argentyna spotka wielu entuzjastycznych kibiców z Indii, Bangladeszu i innych krajów azjatyckich.

Tysiące podróżowało do krajów Zatoki Perskiej specjalnie po to, by zobaczyć Messiego i jego drużynę na własne oczy, podczas gdy wielu innych należy do migracyjnej siły roboczej, która stanowi 90% trzymilionowej populacji emiratu.

Inni fani Argentyny wspierają ją z daleka. W Indonezji media społecznościowe pokazały setki osób świętujących zwycięstwo 2:0 nad Polską po obejrzeniu meczu na gigantycznych ekranach. I świętowali, jeżdżąc na motocyklach z argentyńskimi flagami po kwalifikacjach do 1/8 finału. Nadawca w argentyńskiej koszulce podczas transmisji.

Smitha Isaacs, która pochodzi z Indii i mieszka w Katarze, była na meczu z rodziną, w tym z dwójką dzieci, które były „bardzo podekscytowane” widokiem Messiego.

„Jest jak Chrystus” — powiedział Izaak. „Mamy nadzieję, że zrobi dziś coś magicznego”.

Przed stadionem 974 na krótko przed rozpoczęciem środowego meczu argentyńscy kibice wciąż walczyli o bilety.

Popyt przewyższył podaż 44 000 miejsc w tym amfiteatrze.

Muhammad Haq z Bangladeszu, mieszkający w Australii, był jednym z uprzywilejowanych, którzy mogli wejść. Machał wielką argentyńską flagą, idąc w kierunku oświetlonego stadionu, zbudowanego z kontenerów transportowych, jakby zbliżał się do sanktuarium.

„To niewiarygodne” – powiedział Haq, widząc Messiego po raz pierwszy. „Przygotowywałem się do tego przez ostatnie dwa lub trzy tygodnie. Zeszłej nocy miałem bezsenność.”

Argentyna ma wielu zwolenników w Bangladeszu od czasów Maradony, jednego z największych graczy w historii i ikony dla fanów na całym świecie.

„Diego Maradona był wyjątkowy i od tego czasu zakochałem się w tym kraju, zwłaszcza w piłce nożnej” – powiedział Haque. „Następnie (Gabriel) Batistura, (Hernan) Crespo, dla każdego argentyńskiego gracza. A teraz Messi jest legendą. „

Bangladesz, Indie i Pakistan – gdzie krykiet jest królem sportu – nie brały udziału w żadnych mistrzostwach świata. Kiedy więc zbliża się turniej, wielu fanów futbolu kibicuje Argentynie lub Brazylii, a kluby piłkarskie są podziwiane za styl ataku i długi skład międzynarodowych gwiazd, w tym Messiego, Maradony i Pele.

Argentyńscy kibice, którzy przybyli z kraju Ameryki Południowej, by kibicować swojej drużynie w Katarze, byli zachwyceni dopingiem nie-Argentyńczyków.

„Chcielibyśmy zobaczyć, jak inne kraje okazują swoją miłość do Messiego i Maradony” – powiedział Mauricio Nerag z prowincji Mendoza w zachodniej Argentynie. Zdjęcia zostały wykonane obok płótna namalowanego przez Dagę.

Niektórzy kibice z Azji Południowej w Katarze powiedzieli, że byli głęboko urażeni spekulacjami w mediach społecznościowych i niektórych zachodnich mediach przed turniejem, że byli przedstawicielami kontraktowymi opłacanymi przez Katar za zapełnienie stadionów. Komitet organizacyjny mistrzostw świata odrzucił doniesienia jako fałszywe.

„To pochodzi z głębi naszych serc. To nie jest wymuszone ani nic w tym stylu” – powiedział Benoy John, indyjski robotnik w Katarze, który jest fanem Argentyny odkąd był dzieckiem, kiedy zobaczył, jak Maradona prowadzi ich na Mistrzostwa Świata w 1986 roku. Tytuł pucharu. Fałszywy.

Argentyna ma również zwolenników wśród arabskich fanów piłki nożnej. Oddanie Messiemu sprowadziło Ahmeda Qassema Nashera z Jemenu, by zobaczyć, jak jego ulubiony zawodnik awansuje do 1/8 finału.

„Piłka nożna to impreza, radość, świętowanie. Łączy ludzi różnych narodowości, różnych języków i różnych ras” – powiedział Nasher. „Znajdziesz Arabów i nie-Arabów, którzy przyjdą kibicować Messiemu. To ma sens, że będzie miał najlepszą publiczność i fanów, ponieważ jest najlepszym piłkarzem w historii.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.