Babcia w Kolorado umiera na wirusa Zachodniego Nilu

Babcia w Kolorado umiera na wirusa Zachodniego Nilu

LITTLETON, Kolorado – w tym roku w Kolorado panuje najgorsza epidemia wirusa Zachodniego Nilu w Stanach Zjednoczonych Według Centrów Kontroli Chorób (CDC). Do chwili obecnej w Kolorado zgłoszono 543 przypadki, w tym 31 zgonów.

Rodzina 78-letniej Karen Kennedy powiedziała 9NEWS, że jest jedną z nich. Kennedy zmarła wraz z rodziną 16 września.

„Naprawdę zaszczepiła w nas, abyśmy żyli pełnią życia każdego dnia, byli pozytywnie nastawieni i kochali innych” – powiedziała jej córka, Kelly Glenn. „Nigdy nie myśleliśmy, że to historia mojej matki”.

Kennedy została zapamiętana jako kobieta, która zawsze celebrowała rodzinę. Jej druga córka, Laura Downey, zrobiła zdjęcie Kennedy’emu podczas parady z okazji powrotu wnuczki do domu na kilka dni przed jej śmiercią.

Źródło: Austin Knox„Nie miałem pojęcia, że ​​następnym razem, gdy ją zobaczę, będzie całkowicie zdezorientowana i ledwo będzie wiedziała, kim jestem” – powiedział Downey.

Downey znalazła zdezorientowaną matkę na kanapie, po tym jak nie odebrała telefonu. Została zabrana do szpitala. Downey powiedział, że lekarze początkowo myśleli, że Kennedy ma zapalenie płuc i sepsę.

„Następnie powiedzieli, że naszym zdaniem może mieć wirusa Zachodniego Nilu i zapalenie mózgu” – wyjaśniła. „To kobieta, która tydzień temu chodziliśmy na lunche i wiece, a teraz mówią, że ona tego nie przeżyje, więc musiałam podjąć najtrudniejszą decyzję w naszym życiu, żeby to zrobić wyłączony.” „Podtrzymanie życia” – dodała Downey, gdy zaczęła płakać.

Jak dotąd w tym roku najwięcej przypadków w całym kraju odnotowano w Kolorado. Według danych stanu Kolorado ma ponad dwa razy więcej przypadków niż Kalifornia nr 2, w której jest ich 156. Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Ogółem w całym kraju odnotowano 1419 przypadków choroby wirusem Zachodniego Nilu w 44 stanach.

„To było dla mnie szokujące, ponieważ nie wiedziałem, że komar może być tak silny” – wyjaśnił Glenn. „Dlatego nawet jeśli jest to tylko jedna osoba, ważne jest, aby ludzie wiedzieli, że coś takiego się dzieje”.

Karen przeżyła raka. Mogła także patrzeć, jak rosną jej wnuki, a na ścianie jej garażu przez ostatnie dziesięciolecia pokryły się ślady elewacji. Jej nieobecność może być bolesna, ale jej rodzina ma nadzieję, że znaczy to coś dla innych.

Źródło: Austin Knox„Była pielęgniarką i bardzo interesowała się opieką zdrowotną” – powiedział Downey. „Chce więc, żeby ludzie się dowiedzieli i aby moja historia zrobiła coś dla innych” – dodał Glenn.

„Może kiedy usłyszą tę historię, niektórzy ludzie zastosują jakiś środek odstraszający komary i potraktują to poważnie, ponieważ zabrał naszą matkę” – Downey mówił przez łzy.

Pomimo dziesięcioleci badań nadal nie ma lekarstwa na wirusa Zachodniego Nilu. Lekarze mogą próbować leczyć niektóre objawy, ale nie ma sposobu na odwrócenie wirusa. Nie ma również szczepionki zapobiegającej zakażeniu wirusem u ludzi.

Sugerowane filmy: Zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *