Badania pokazują, że ponad jedna trzecia zgonów spowodowanych upałami jest związana ze zmianami klimatycznymi

Badania pokazują, że ponad jedna trzecia zgonów spowodowanych upałami jest związana ze zmianami klimatycznymi

Ponad jedną trzecią zgonów związanych z upałami w wielu częściach świata można przypisać dodatkowemu ociepleniu związanemu ze zmianami klimatu, według Nowe badanie To przemawia za zdecydowanymi działaniami na rzecz redukcji emisji gazów cieplarnianych w celu ochrony zdrowia publicznego.Grupa osób siedzących przy stole: W 2017 roku na poboczu drogi w New Delhi rozdawano zimne napoje.


© Tsering Topgyal / Associated Press
Zimne napoje były rozprowadzane wzdłuż drogi w New Delhi w 2017 roku.

Nowe kompleksowe badanie, opublikowane w poniedziałek w Nature Climate Change, przeprowadziło 70 badaczy, wykorzystując dane z głównych projektów w dziedzinie epidemiologii i modelowania klimatu w 43 krajach. Okazało się, że zgony związane z upałami w ciepłych porach roku są zwiększane przez zmianę klimatu średnio o 37%, w zakresie od 20% do 76%.

Niektóre wcześniejsze badania przeprowadziły podobną analizę Dla poszczególnych miast w czasie określonych upałówAle nowy artykuł stosuje te spostrzeżenia do setek witryn i na przestrzeni dziesięcioleci, aby wyciągnąć szersze wnioski.

Zapisz się do porannego biuletynu The New York Times

Kristi L. Ebbe, profesor z Centrum Globalnego Zdrowia i Środowiska Uniwersytetu Waszyngtońskiego, która również nie brała udziału w badaniu, powiedział.

W okresie przedindustrialnym planeta ogrzała się już o 1 stopień Celsjusza i spodziewane jest dalsze ocieplenie. Z katastrofalnymi skutkamiJeśli nie można kontrolować globalnych emisji gazów cieplarnianych, takich jak dwutlenek węgla i metan.

„Łącznie nasze odkrycia pokazują, że znaczną część ogólnej liczby zgonów związanych z upałami podczas naszego okresu badawczego można przypisać zmianom klimatycznym wywołanym przez człowieka” – piszą autorzy.

W wielu badanych miejscach naukowcy odkryli, że „przypisywalny współczynnik zgonów mieści się już w przedziale od kilkudziesięciu do setek zgonów rocznie” z powodu upałów przypisywanych zmianom klimatycznym. Autorzy odkryli, że zmiana klimatu zwiększyła ogólną śmiertelność ze wszystkich przyczyn aż o 5 procent w niektórych częściach świata; Odkryli zwiększoną śmiertelność z powodu zwiększonego klimatycznie ciepła na każdym zamieszkanym kontynencie.

Chociaż różnice w umieralności między badanymi miejscami są złożone i wynikają z różnych czynników, w tym dostępu do opieki zdrowotnej, a także architektury, gęstości urbanistycznej i stylu życia, badania pośrednio wskazują na lukę między obszarami bogatymi i biednymi. Naukowcy odkryli, że w Ameryce Północnej i Azji Wschodniej wskaźniki zgonów związanych z klimatem są niższe. W niektórych krajach Ameryki Środkowej i Południowej odnotowano ponad 70 procent zgonów związanych z upałami, przypisywanych globalnemu ociepleniu.

Nowy artykuł jest pośród ostatnich badań Stres cieplny i nierówności ekonomiczne, Obie w Stanach Zjednoczonych Ameryki I dookoła świata.

Podczas gdy ludzie są na całym świecie Coraz większe uzależnienie od klimatyzacji, Który Może obniżyć śmiertelność Chociaż przyczynia się do emisji, które ogrzewają planetę, podobnie jak zmiany klimatyczne Zakłócenia sieci elektroenergetycznych, Aw samych Stanach Zjednoczonych liczba awarii wzrosła o 60 procent od 2015 roku. Oznacza to, że trzcina klimatyzacji może z czasem stać się mniej niezawodna.

Anna Maria Fisido Cabrera, główna autorka nowego artykułu badawczego i badaczka z Instytutu Medycyny Społecznej i Prewencyjnej Uniwersytetu w Bernie w Szwajcarii, powiedziała, że ​​badanie wykazało, że zmiany klimatyczne to nie tylko problem na przyszłość. „Myślimy o tych problemach związanych ze zmianą klimatu jako o czymś, przed czym stanie następne pokolenie” – powiedziała. „To jest coś, z czym naprawdę mamy do czynienia. Rzucamy się kamieniami”.

Dodała, że ​​przyszłość wygląda ciemniej. „Ten ciężar zostanie powiększony” – powiedziała. „Naprawdę, musimy coś zrobić”.

Dr Epi zgodził się. „Zmiany klimatyczne już wpływają na nasze zdrowie” – powiedziała, zauważając, że „w zasadzie wszystkim zgonom związanym z upałami można zapobiec”. Powiedziała, że ​​wiele zależy od decyzji. Społeczności muszą dostosować się do ciepła za pomocą środków, takich jak centra chłodzenia i plany działania związane z ogrzewaniem, aby pomóc najbardziej wrażliwym ludziom. „W dłuższej perspektywie istnieje wiele opcji, które wpłyną na naszą wrażliwość w przyszłości, w tym zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych” – dodała.

Ponieważ naukowcy nie byli w stanie zebrać wiarygodnych danych w niektórych częściach świata, w tym w Afryce i Azji Południowej, dr Fessddo Cabrera niechętnie powiedział, że ustalone przez naukowców wskaźniki śmiertelności można zastosować na całym świecie. „To oszacowanie, które otrzymaliśmy, nie może być zastosowane do obszarów, których nie oceniliśmy”.

Te luki muszą zostać wypełnione, a Komentarz zamieszczony przy gazecie Argumentował. „Kraje, w których nie mamy niezbędnych danych dotyczących zdrowia, są często jednymi z najbiedniejszych i najbardziej narażonych na zmiany klimatyczne, a także niepokojące jest to, że są one głównymi potencjalnymi miejscami zapalny dla przyszłego wzrostu populacji” – czytamy w komentarzu. „Posiadanie tych danych będzie miało kluczowe znaczenie dla nauki w dostarczaniu informacji potrzebnych do pomocy tym krajom w przystosowaniu się”.

Autor komentarza, Dan Mitchell, klimatolog z Uniwersytetu w Bristolu, powiedział w wywiadzie, że rosnący ciężar zmian klimatu wywołał fale upałów w społeczeństwach takich jak Indie, gdzie tak wielu ludzi już żyje w zatłoczonych warunkach i ubóstwie. i tam, gdzie opieka zdrowotna jest już napięta, może stworzyć. Coś niezrównoważonego ”.

Powiedział: „W pewnym momencie pęknie”.

Czytaj

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *