Badania wskazują, że w przyszłości Ziemia zjednoczy się w jeden subkontynent

Kiedy Ocean Atlantycki skończy się otwierać, superkontynent zjednoczy masy lądowe na naszej planecie. To będzie „Aurica”.

Tak jak formy życia włączone Ziemia ewoluował, Podobnie jak kontynenty. Od setek milionów lat pokazuje to naturalna historia naszej planety: formacje geologiczne i stałe masy lądu wisi w oceanie w ruchu.

Najbardziej znanym gigantycznym kontynentem powstałym w przeszłości jest Pangea. Około 230 milionów lat temu, w okresie jurajskim, «Prawie wszystkie masy lądowe na Ziemi połączyły się’, zgodnie z dokumentacją Britannica. W rzeczywistości termin ten jest tłumaczony z greckiego jako „cała ziemia”.

Zespół naukowców z University of Cambridge potwierdził, że tak jak w przypadku tego gigantycznego lądu, w przyszłości powstanie nowy superkontynent. Jego powstanie na zawsze zmieni ekosystemy i formy życia na tej planecie. Oto, co wiemy.

Sugerujemy: 40 milionów lat temu istniały Bałkany, zaginiony kontynent, przez który ssaki przeszły z Azji do Europy

Aurica, gigantyczny kontynent przyszłości, który będzie naciskał na Ziemię

operacje Wydaje się, że ewolucja na Ziemi ma charakter cykliczny. Potwierdzają to badania Cambridge University, opublikowane w 2016 r. w Dziennik geologiczny. Tak jak stało się z Pangeą, która zakończyła formowanie 299 milionów lat temu, wydaje się, że tak Superkontynent zdominuje naszą planetę w przyszłości.

Najprawdopodobniej, wyjaśniają autorzy, to Proces kończy się za 200 milionów lat. Wydaje się, że ta nowa formacja kontynentalna będzie miała wspólne cechy ze swoim poprzednikiem, ponieważ będzie otoczona przez Ogromny nowy ocean. Ta nowa kompozycja jest znana jako „Aurica”:

Autorzy wyjaśniają: „Proponujemy nowy model koncepcyjny, w którym zarówno Ocean Spokojny, jak i Atlantycki są jednocześnie zamknięte”, doprowadzając do końca obecny supercykl Ziemi i tworząc nowy superkontynent, który nazywamy złoty«.

W tej teorii „Aurica” powstanie, gdy cewka Koniec Oceanu Atlantyckiego całkowicie. Do tego czasu Ocean Spokojny całkowicie zniknie. Jednak przyszły superkontynent Będziesz otoczony ogromną masą globalnej wody.

Może Cię zainteresować: Odnalezienie tego zaginionego kontynentu zajęło nauce 375 lat

Gdzie będzie znajdować się Eureka?

Jeremy Bezinger/Unsplash

João C. Duarte, adiunkt tektoniki na Uniwersytecie w Lizbonie w Portugalii, pierwotnie zaproponował teorię przyszłego superkontynentu. Według jego obliczeń geologicznych „Aurica” zakończy formację z Ruchy tektoniczne Ziemi i dryf kontynentalny.

Tak wyjaśnia specjalista w rozmowie z popularna mechanika:

„Zakładamy, że istnieją tylko dwa oceany, Atlantyk i Pacyfik. Ale na lądzie masz więcej opcji, takich jak Ocean Indyjski” – mówi główny autor badania. „Możliwe jest zamknięcie zarówno Atlantyku, jak i Pacyfiku, ponieważ oba są w tej chwili bardzo stare”.

Hipoteza Duarte opiera się na założeniu, że Ocean Indyjski otworzy się w pewnym momencie w przyszłości. Jeśli tak, a Pacyfik i Ocean Atlantycki są zamknięte, „siódemka” Kontynenty Eureka staną się jedną wielką Eureką wokół równikaSpecjalista wyjaśnia.

Chociaż jego teoria została powszechnie uznana przez innych geografów, prawda jest taka, że ​​nie możemy wiedzieć na pewno. Jaką konfigurację nabiorą kontynenty w przyszłości. „złotyto tylko jedna z możliwych ścieżek ewolucyjnych kontynentów, które obecnie Dryfuj nad ziemskimi oceanami.

Czytaj:

Analiza wszy z mumii południowoamerykańskich ujawnia pierwsze migracje kontynentu

Islandia może ukryć nowy kontynent pod morzem z częściami Pangei

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.