Badania wykazały, że Pokemony mogą znajdować się w części naszego mózgu

Badania wykazały, że Pokemony mogą znajdować się w części naszego mózgu

Twój mózg może mieć obszar skupiający się wyłącznie na Pokemonach, nowych lub starych. Fani The Pokémon Company i Game Freak konsekwentnie pokazali, że potrafią identyfikować stworzenia do woli.

the długa historia Pokemony są legendarnyScarlet i Purple na Nintendo Switch mogą być jednak ostatnimi Franczyza komercyjna To istnieje od czasów Game Boya. Czy zawsze to masz przy sobie? mózg? A Zostań Ona mówi, że tak.

Czy uważasz się za A Wielki fan sagi Pokémon opracowanej przez Game Freak? Zacząłeś grać jako małe i niewinne dziecko? Jeśli tak, A Z Pokemonem można powiązać bardzo specyficzną część mózgu Cały czas.

Magazyn naukowy Natura Podzielił się wynikami A Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Stanforda który porównał mózgi ludzi, którzy graliTo tyle o ich Pokémonach z dzieciństwa„w porównaniu z tymi, którzy tego nie robią.

Najlepsze akcesoria do Nintendo Switch, jakie możesz kupić

Oto niezbędne akcesoria, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać możliwości Nintendo Switch: kontrolery, etui, karty pamięci i wiele innych.

Zobacz listę

Być bardziej specyficznym, Przeanalizowali ludzi, którzy grali w Pokemony w latach 1995-1998. według Zaangażowany Wyniki GoNintendo były dość zaskakujące.

Tym, którzy mieli kontakt z Pokémonami w pierwszej epoce, pokazano obrazy pierwszej generacji i to właśnie ich stworzyło Będzie systematycznie oświetlać określoną część Twojego mózgu.

Naukowcy nie są pewni, dlaczego tak się stało, ale uważają, że wiek, w jakim ci ludzie mieli kontakt z Pokemonami, mógł mieć z tym coś wspólnego.

Badacz Jesse Gomez rozwinął tę koncepcję i wyjaśnił, że może to mieć również związek ze sposobem działania wzroku, a oto jego wnioski:

Patrzenie na Eevee czy Pikachu to nie to samo, co patrzenie na Charizarda

Jeśli spojrzysz na Pokemony, są one bardzo małe i korzystają z centralnego widzenia, więc pozostają w bardzo centralnej części siatkówkiGomez zaczął mówić.

Ponieważ ma różne lokalizacje na siatkówce, ma różne lokalizacje w mózgu i okazuje się, że region Pokemona ma swój początek w części mózgu, która reaguje na informacje dochodzące ze środka siatkówki…

Wyniki sugerują, że sposób, w jaki patrzysz na bodziec wzrokowy – taki jak Pokemon lub słowa – określa, dlaczego mózg jest zorganizowany w taki, a nie inny sposób.

Jest to przydatne na przyszłość, ponieważ może wskazywać, że deficyty wzroku, takie jak dysleksja czy ślepota twarzy, mogą wynikać po prostu ze sposobu postrzegania bodźców, więc jest to obiecująca droga naprzód.„.

Więc co,Dużo myślałeś o Pokemonach? To badanie to pokazuje Część twojego mózgu może być poświęcona Game Freak Podczas identyfikacji stworzeń.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *