Badanie genetyczne DNA Colona odkrywa tajemnicę jego pochodzenia | Kultura

Dr Jose Antonio Laurent ze Szkoły Medycznej w Granadzie pokazuje czaszkę z kolekcji szkieletów od Guadalajary do Krzysztofa Kolumba.Fermin Rodriguez

Największą historyczną tajemnicą wszechczasów będzie w październiku przyszłego roku dzięki najbardziej zaawansowanej technologii genetycznej. Gdzie urodził się Krzysztof Kolumb, odkrywca Ameryki? Dalsze dochodzenie Uniwersytet w GranadzieDNA Kolumba, jego prawdziwe pochodzenie, Będzie to wymagało współpracy laboratoriów w Granadzie, Florencji, Rzymie, Teksasie i Meksyku, które ustalą miejsce urodzenia nawigatora po analizie genetycznej kości, a także porównają je z jego potencjalnymi rodzicami i potomstwem. Pewności zawarte w podręcznikach historii są zagrożone. Jej promotorzy wyjaśniają to w ten sposób: „Jesteśmy w bardzo krytycznym momencie, który wymaga bardzo długiego czasu oczekiwania, o ile dysponujemy zaawansowaną technologią analizy genetycznej, która gwarantuje największe szanse na sukces”.

Więcej informacji

Kolumb zmarł w Valladolid 20 maja 1506 roku, pozostawiając otwartą kwestię jego prawdziwego pochodzenia. Jose Antonio Lorende, profesor prawa i medycyny sądowej na Uniwersytecie w Granadzie, wraz z antropologiem fizykiem Juanem Carlosem Alvarezem Merino i historykiem Marshallem Castro, który przewodził komitetowi tymczasowemu, wydalili szczątki admirała i jego syna Hernanda w 2003 roku. Grobowiec, który umieścili w katedrze w Sewilli. Negocjacje są bardziej skomplikowane, ponieważ grób wynalazcy jest uważany za obiekt o znaczeniu kulturowym. W końcu zdemontowali część kości i wraz z bratem marynarza, Diego Colonem, przenieśli je na Uniwersytet w Granadzie w fabryce La Cartouza-Pigman w Sewilli. Tam zostali umieszczeni w zbrojowni. Podczas tego przesłuchania potwierdzono związek między trzema ciałami (dwoma braćmi, Cristobalem i Diego oraz synem wodza, Hernando). Republika Dominikany posiada pudełko z napisem „Christopher Columbus” w 1877 roku w Cato of Santo Domingo.

Spór między Hiszpanią a Karaibami powstał w związku z odkryciem w 1523 r. Zwłok z półwyspu na wyspę Hispaniola (obecnie obszar dzielony przez Dominikanę i Haiti) i przeniesieniem ciał jego syna z półwyspu. Żeglarz chciał tam pochować. Ciała były przechowywane w katedrze Santo Domingo do czasu, gdy Hiszpania scedowała karaibską wyspę Francji w 1793 roku. Trumny zostały następnie przewiezione do katedry w Hawanie, gdzie pozostały do ​​odzyskania przez Kubę niepodległości w 1898 roku. Stamtąd, z całym szacunkiem, zostali odesłani do Hiszpanii i umieszczeni w katedrze w Sewilli, gdzie admirał pracował nad imponującym grobowcem w jednym miejscu. Arturo Melida. Promotorzy projektu, za pośrednictwem rządu hiszpańskiego, również próbują pozostawić kości, które zachowuje, dla dominikańskiej analizy wykonawczej.

Grób Krzysztofa Kolumba w katedrze w Sewilli.
Grób Krzysztofa Kolumba w katedrze w Sewilli.

Oczekuje się, że szczątki, które są trzymane w zbroi Uniwersytetu w Granadzie od 2003 roku, zostaną przeanalizowane w ten czwartek przez uniwersytet i różne laboratoria w Europie – w tym niektórzy Włosi – aby uniknąć podejrzeń i jeśli ostatecznie zostanie ustalone, że to nie Genueńczycy go odkryli – Stany Zjednoczone. Wyniki śledztwa zostaną upublicznione w październiku w filmie dokumentalnym wyreżyserowanym przez Regisa Francisco Lopeza, wyprodukowanym przez RTVE. Produkty Story, W zeszłym roku wydano europejsko-berberyjski wygląd Canary Guangx.

Istnieją teorie, że Kolumb, który był nawróconym Żydem, kłamał na temat swojego pochodzenia

Najpopularniejsza hipoteza historyków głosi, że Kolumb urodził się w Genui (Włochy) w 1451 roku jako syn tkaczy Giovanniego Colona lub Colombo i Giovanni Fontanarosa. Potwierdzają to różne dokumenty historyczne, np. Zeznanie jego syna Hernando Colona. Ponieważ jednak nigdy nie napisał wiersza po włosku, pozostaje podejrzenie, że w swoich pismach używał języka walenckiego, majorkańskiego, galicyjskiego lub portugalskiego. W rzeczywistości istnieje wiele teorii twierdzących, że admirał ukrywał lub fałszował swój wygląd jako nawróconego Żyda lub z powodu dziedzicznych problemów prawnych. Znani historycy wywodzą się z różnych krajów, takich jak Hiszpania, Portugalia, Chorwacja czy Polska.

Przy tej okazji eksperci z Uniwersytetu w Granadzie napisali w swojej notatce: „Jest to najbardziej ambitne naukowe badanie pochodzenia Kolumba, obejmujące prace różnych badań, które do tej pory wyłoniły się i zawierały genetycznie zmodyfikowane geny. Kontrastujące informacje. Walencja, Portugalia, Galicja, Nawarra czy Majorka to tylko niektóre z odkrytych możliwości ”.

Spotkanie z ekspertami z Wydziału Medycznego w Granadzie przy okazji analizy DNA szkieletów z narracją Krzysztofa Kolumba.
Spotkanie z ekspertami z Wydziału Medycznego w Granadzie przy okazji analizy DNA szkieletów z narracją Krzysztofa Kolumba.Ferman Rodriguez

Międzynarodowy Kongres

W tę środę w Granadzie rozpoczęła się Światowa Konferencja Pisarzy Wspierających Różne Teorie, która przedstawiła profesorowi Lorrande zgromadzone do tej pory materiały, w tym dowody dokumentalne, pliki historyczne, a nawet szczątki genetyczne. Francesc Albertner I Lawrence, Członek Katalońskiego Towarzystwa Studiów Historycznych, zachowuje Walencką Kołyskę Nawigatora. Uważa się, że urodził się w żydowskiej rodzinie prozelityzującej. Jego ojciec, według historyka, był imigrantem z Ligurii (Włochy) do Walencji i ożenił się z Walencją. Z tego powodu, mówi, „skoro jest synem z mieszanego małżeństwa, może jednocześnie przedstawiać się jako naród genueński, naturalny podmiot korony Aragonii”.

Eksperci mają między innymi pochodzenie z Walencji, Galicji, Włocha, Majorki lub Nawarry

Fernando FrancoProfesor Uniwersytetu Lizbońskiego uważa, że ​​wynalazcą był Portugalczyk. Jego prawdziwym nazwiskiem był ten honorowy członek Akademii Historii Portugalii, Point Pedro i szeregowiec, który uciekł do Kastylii w 1485 roku. Ze swojej strony historycy Jose i Antonio Matos e Silva są synem Bastarda księżnej Portugalii Leonor de Avis. Trzecia hipoteza portugalska tego broni Badacz Carlos EveristoW rzeczywistości twierdzi, że był synem Beja y Vysy i Isabel Gonvalves, księcia żydowskiego pochodzenia. Christopher Columbus, który redagował tę wersję, będzie znany jako Salvador Fernandez Sarko i urodził się na Kubie, portugalski Allendez. Jako dorosły został kapitanem i szpiegował w Kastylii w imieniu króla Portugalii Jana II. Autor opisuje go jako swego rodzaju „agenta 007” z sąsiedniego kraju.

Lekarz Jose Marie Erzilla Z drugiej strony stwierdza, że ​​wynalazca urodził się w Navarra, Ainsa, i że nosił antygen HLA-B27, charakterystyczny dla Agots, bezkrytycznej mniejszości żyjącej między Hiszpanią a Francją. Należy pamiętać, że w Nawarrze i Stanach Zjednoczonych są ludzie nazywani tylko Ainsą. „Ta nazwa nie została znaleziona w żadnej innej części świata od czasu odkrycia Kolumba, z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych.

„Pierwsze lądowanie Krzysztofa Kolumba” (1862) autorstwa Disco DeFilo Pueblo O'Donoghue z kolekcji Muzeum Prado.
„Pierwsze lądowanie Krzysztofa Kolumba” (1862) autorstwa Disco DeFilo Pueblo O’Donoghue z kolekcji Muzeum Prado.

Hipoteza Gabriel Wert Mortrell, Prezes Stowarzyszenia Kulturalnego Cristobal Cologne, był naturalnym synem księcia Wiednia, bratem Fernando L. Catalico i naturalnym synem Majorki Marcelity Colem. Przyszedł na świat w 1460 roku w Phelanitx (Majorka). Nadał także Margaricie nazwę wyspy, którą odkrył w 1498 roku u wybrzeży Wenezueli na pamiątkę swojej matki.

Eduardo Esteban Merundano, „Celso Garcia de la Riga”, prezes Stowarzyszenia Cristobal Colon Galego, zachowuje galicyjski wygląd nawigatora. Ze swojej strony Alfonso c. Sans NiceProfesor nadzwyczajny w Katedrze Regionalnych Analiz Geograficznych Wydziału Geografii Uniwersytetu Complutens zapewnia, że ​​Kolumb przybył na świat 18 czerwca 1435 r. W Espinosa de Honares (Guadalajara) i został pochowany w Gokuludo (Guadalajara). Był wnukiem Diego Hurtado de Mendozy, admirała Kastylii, starszego oficera królewskiej marynarki, i synem księżnej Aldonzy de Mendozy z Arzona. Kiedy umarł, zostawił 13 000 rabusiów jako pamiątkę, ale ukradł ich jego wujek, markiz Chandillana. Królowie katoliccy, zachowując jego dynastię, uczyniły go admirałem Oceanu. Oczywiście morze wątpliwości.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *