Badanie i znieczulenie w Polsce

Kiedy sława Marka Hamsika ze Słowacją zaczęła słabnąć, Milan Skriniar został przedstawiony jako nowy punkt odniesienia.

Zdobycie zwycięskiego gola w meczu o mistrzostwo Europy wspiera jego nowy status.

W 69. minucie Skriniar wykonał rzut rożny i trafił do siatki z odległości 15 metrów, by w poniedziałek doprowadzić Słowację do wygranej 2:1 z Polską.

To był wspaniały rok dla zagorzałego obrońcy, jednego z kluczowych elementów dla Interu Mediolan, który zdobył mistrzostwo Serie A we Włoszech.

Hamsik, ze swoją fryzurą irokezem, zawsze był najpopularniejszym piłkarzem słowackiego futbolu, ale teraz ma towarzystwo 26-letniego Skriniara.

Polska drogo zapłaciła za dymisję Grzegorza Krychowiaka na siedem minut przed bramką Skriniara. Pomocnik otrzymał drugie ostrzeżenie za niezdarny atak od tyłu przez Jacoba Hrumadę w pobliżu kręgu.

Był to również ciemny dzień dla dwóch innych polskich bohaterów.

Robert Lewandowski, Piłkarz Roku FIFA, po raz kolejny miał wziąć udział w jednym z turniejów reprezentacji narodowej. Napastnik Bayernu Monachium nie miał końca przed bramką przeciwnika iw pierwszej połowie zmarnował kilka okazji.

Lewandowski strzelił dwa gole w 12 meczach Mistrzostw Świata lub Mistrzostw Europy.

Drugim był Wojciech Szczęsny, zawodnik Juventusu, który został pierwszym bramkarzem odpowiedzialnym za samobójczą bramkę w turnieju. Szczęsny miał pecha, kiedy piłka odbiła się od najbliższego słupka, uderzyła w jego wyciągniętą rękę i wreszcie w 18. minucie wylądowała w siatce po strzale słowackiego skrzydłowego Roberta Macka.

To dało Słowacji prowadzenie, dopóki Karol Linetti nie wyrównał z Polską zaledwie 30 sekund w drugiej połowie.