Badanie mówi, że jeśli możesz to zrobić kciukiem, twoje serce może być zagrożone

Badanie mówi, że jeśli możesz to zrobić kciukiem, twoje serce może być zagrożone

Choroba serca jest Najlepszy zabójca Ludzi w USA rok po roku (tak, nawet w roku takim jak ten, który właśnie mieliśmy). Może się wydawać, że zauważysz, że twoje serce ma problem, ale byłbyś zdumiony Mogą do Ciebie wkradać się zdarzenia sercowo-naczyniowe. Nawet jeśli robisz wszystkie właściwe rzeczy – na przykład zdrowe jedzenie I Postaw swoje kroki—- Tam mogą być twoje ukryte znaki Serce jest w niebezpieczeństwie Tego możesz nie wiedzieć. Dobra wiadomość jest taka, że ​​według nowego badania jest tylko jeden prosty test, który możesz teraz wykonać, aby się dowiedzieć Jeśli twoje serce jest w niebezpieczeństwie. Czytaj dalej, aby w łatwy sposób dowiedzieć się, że jesteś w niebezpieczeństwie.

Związane z: 40 czynników ryzyka chorób serca, na które należy uważać po 40 roku życia.

Shutterstock

Badanie zostało opublikowane 18 maja o godz American Journal of Cardiology Odkrył, że prosty test z użyciem kciuka i dłoni może dokładnie przewidzieć, czy istnieje ryzyko wystąpienia poważnego problemu z sercem, znanego jako Ukryty tętniak aorty.

Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez Yale University ogłaszającym badanie, plik Łatwy test „kciuka” Polega na podniesieniu jednej ręki i utrzymaniu dłoni płasko, jednocześnie zginając kciuk tak daleko, jak to możliwe, na dłoni. Jeśli kciuk przecina dystalną krawędź dłoni i rozszerza się, prawdopodobnie istnieje większe ryzyko rozwoju ukrytego tętniaka.

Lekarz patrzy na paznokcie pacjenta
Napisane przez Nicole Glass Photography / Shutterstock

To badanie jest pierwszym, które sprawdza dokładność testu „dłoni kciuka”, który był stosowany przez lekarzy od dziesięcioleci, ale nie był oceniany w warunkach klinicznych. Badacze Uruchamia szybkie skanowanie 305 pacjentów ma przejść operację serca z powodu różnych schorzeń, w tym tętniaka aorty, w celu oceny jego skuteczności. Chociaż u 59 pacjentów zdiagnozowano tętniaka wstępującego, test spoczynku kciuka wykazał, że zaburzenie to miało 10 pacjentów, podczas gdy 295 pacjentów nie zostało zdiagnozowanych.

Chociaż w teście nie pominięto tętniaka aorty u 49 osób, „Pacjenci z dodatnim wynikiem testu mają duże prawdopodobieństwo występowania tętniaka”, John A. Eleftiades, MD, profesor chirurgii William W.L. Glenn z Yale University i honorowy dyrektor Instytutu Aorty w szpitalu Yale New Haven, w oświadczeniu.

Związane z: Badanie mówi, że jeśli zobaczysz to na swojej skórze, ryzyko zawału serca jest wyższe.

Starsza kobieta cierpi na zawał serca.  Kobieta trzymająca się za klatkę piersiową, ostry ból, możliwy zawał serca.  Choroba serca.  Pojęcie problemu z sercem
iStock

Badacze podkreślili, że nie każdy, kto uzyskał pozytywny wynik testu kciuka, jest pozytywny Ryzyko tętniaka bliski. Zauważyli, że może minąć dziesięciolecia, zanim stan rozwinie się do punktu, w którym może doprowadzić do śmiertelnego pęknięcia.

Zgodnie z oświadczeniem Yale towarzyszącym badaniu, test po prostu pokazuje, że „zdolność do poruszania kciukiem w ten sposób wskazuje na nadmierne wyprostowanie kości długich pacjenta i rozluźnienie stawów – potencjalne oznaki choroby tkanki łącznej w całym ciele, w tym aortę ”.

Aby uzyskać więcej wiadomości zdrowotnych wysyłanych bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą, Zapisz się do naszego codziennego newslettera.

Pacjent siedzi na stole do badań w poradni.  Lekarz mężczyzny siedzi przy stole obok niego.  Dwie osoby stoją naprzeciw siebie.  Pacjent uważnie słucha rad swojego lekarza.
iStock

Tętniak aorty Pozostaje poważnym problemem, ponieważ zajmuje 13. miejsce na liście najczęstszych przyczyn zgonów w Stanach Zjednoczonych, a każdego roku umiera ponad 10 000 osób w każdym wieku, według Centers for Disease Control and Prevention (CDC). Ale naukowcy twierdzą, że wczesne wykrycie tej choroby może pomóc Utrzymanie bezpieczeństwa pacjenta Przy regularnym monitorowaniu, ćwiczeniach lub operacjach korekcyjnych.

„Największym problemem związanym z chorobą tętniaka jest identyfikacja osób dotkniętych chorobą w populacji ogólnej przed pęknięciem tętniaka” – powiedział Efteriades. „Szerzenie wiedzy za pomocą tego testu może zidentyfikować cichych nosicieli tętniaka i uratować życie”.

Związane z: Badanie mówi, że jeśli nie możesz wykonać tej liczby pompek, twoje serce jest zagrożone.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *