Badanie mówi, że nowe przeciwciało COVID może zatrzymać wariant omikronowy

Badanie mówi, że nowe przeciwciało COVID może zatrzymać wariant omikronowy

a grupa naukowców w University of Washington College of Medicine Powiedzieli, że znaleźli przeciwciała, które mogą pokonać wariant omikronowy i inne przyszłe szczepy koronawirusa.

  • ten Przeciwciała Konkretnie celując w regiony białka szczytowego koronawirusa, które do tej pory pozostały niezmienione, w których wirus uległ mutacji.

dla każdego wiadomości medyczneNaukowcy powiedzieli, że zidentyfikowali cele „powszechnej neutralizacji” dla przeciwciał na białku kolca. Oznacza to, że mogą projektować przyszłe szczepionki COVID-19 i leczenie przeciwciałami przeciwko omikronom i innym wariantom.

Fisler powiedział Naukowcy nadal chcieli wiedzieć, w jaki sposób wariant omikronowy zawierał tak wiele mutacji i jak nauczył się unikać szczepionek przeciw COVID-19.

  • „Główne pytania, na które staraliśmy się odpowiedzieć, brzmiały: w jaki sposób ta grupa mutacji w białku kolczastym wariantu omikronu wpłynęła na jego zdolność do wiązania się z komórkami i unikania odpowiedzi przeciwciał układu odpornościowego”. – powiedział Wessler.

To nadchodzi ostatnio badanie od badaczy w Uniwersytet Columbia znalazłem to Wariant omikronowy COVID-19 „Niezwykle odporna” na obecne szczepionki przeciw COVID-19 i terapie przeciwciałami, pisze dla Wiadomości z pustyni.

  • a Studium Uniwersytetu Columbia — który nie został zrecenzowany w czasopiśmie naukowym, co oznacza, że ​​nie ma jednoznacznych danych — stwierdził, że naturalne przeciwciała z poprzednich infekcji COVID-19 nie zawsze zatrzymują wariant omikronowy.
  • Podobnie, a Nowy raport Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom Stwierdzono, że wariant omikronowy może powodować reinfekcję u osób zarażonych wcześniej w epidemii.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *