Badanie wykazało, że leki przeciwdepresyjne faktycznie zmieniają strukturę mózgu

Badanie wykazało, że leki przeciwdepresyjne faktycznie zmieniają strukturę mózgu

Naukowcy dokonali niesamowitego odkrycia. Według nowego badania przedstawionego przez naukowców z 35. Europejskie Kolegium Psychofarmakologii i Neurofarmakologii W Wiedniu niektóre antydepresanty mogą powodować drastyczne zmiany w mózgu. W rzeczywistości mogą być w stanie przeprogramować mózgi dotknięte poważną depresją.

Duże zaburzenie depresyjne lub MDD, jak będę go odtąd nazywać, jest zaburzeniem zdrowia psychicznego charakteryzującym się uporczywymi nastrojami depresyjnymi, mrocznymi myślami i ogólną utratą zainteresowania jakimikolwiek czynnościami. Może wyrządzić wielkie szkody w codziennym życiu dotkniętych nią osób. Teraz jednak możemy być w stanie leczyć go niektórymi lekami przeciwdepresyjnymi, aby zmienić sposób, w jaki mózg jest połączony.

W przeszłości naukowcy odkryli, że antydepresanty, a nawet terapia behawioralna i terapia elektrowstrząsowa (ECT) nie działają u wszystkich osób z zaburzeniami depresyjnymi. Jednak grupa badaczy w Niemczech twierdzi, że antydepresanty mogą zmieniać same struktury mózgu. Nie są jednak pewni, jak długo te zmiany utrzymają się.

Wcześniejsze badania wykazały, że ciężkie epizody depresyjne są często związane ze zmianą objętości istoty szarej i istoty białej w mózgu. Każdy typ mózgu jest powiązany z różnymi funkcjami organizmu, a wszelkie ich zmiany mogą drastycznie zmienić sposób, w jaki reaguje nasz mózg. W związku z tym możliwość zmiany struktury mózgu za pomocą antydepresantów jest ogromna.

Źródło obrazu: Tiko / Adobe

A jeśli potrafimy wykazać, że istnieje silne powiązanie między strukturą ludzkiego mózgu a tym, jak działają depresyjne myśli, może to pomóc w ulepszeniu sposobu diagnozowania i leczenia takich rzeczy jak MDD. Obecnie jednak wiele osób nie zgadza się co do tego, czy to powiązanie jest wystarczająco spójne lub silne, aby można je było wykorzystać w diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń, takich jak zaburzenia depresyjne i dystymia. Naukowcy w Niemczech tak uważają.

W badaniu naukowcy odkryli, że wśród 109 pacjentów z zaburzeniami psychotycznymi największe zmiany w ich objawach wynikały z tego, jak bardzo leki przeciwdepresyjne i inne opcje leczenia zmieniły strukturę mózgu. Porównali także mózgi pacjentów z ciężkimi zaburzeniami depresyjnymi z mózgami „zdrowych” osób bez tego zaburzenia.

„Byliśmy zaskoczeni szybkością reakcji” – powiedział psychiatra Jonathan Ripley. Powiedział w oświadczeniu. Repple twierdzi również, że nie ma wyjaśnienia, w jaki sposób lub dlaczego te zmiany zachodzą w mózgu, ani nawet w jaki sposób leki przeciwdepresyjne i inne terapie powodują te zmiany.

Istnieje wiele czynników, które mogą odgrywać rolę, gdy mówimy o depresji. Na przykład plik Ilość światła dziennego, jaką dostajesz każdego dnia Może radykalnie zmienić twój nastrój. nawet Bycie leworęcznym może zwiększyć Twoją szansę zaburzeń psychicznych, takich jak MDD. oprócz, Niektóre leki przeciwdepresyjnePodobnie jak specjalny spray do nosa, może działać szybciej, wywołując te zmiany w mózgu.

Ale jeśli będziemy mogli lepiej zrozumieć te zmiany, być może odkryjemy nowe sposoby leczenia zaburzeń takich jak MDD.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *