Badanie wykazało, że spędzanie zbyt dużej ilości czasu przy urządzeniach elektronicznych może mieć wpływ na zdrowie psychiczne dzieci

Badanie wykazało, że spędzanie zbyt dużej ilości czasu przy urządzeniach elektronicznych może mieć wpływ na zdrowie psychiczne dzieci

Wydłużony czas korzystania z elektronicznego ekranu wiązał się z gorszym Zdrowie psychiczne Według najnowszego artykułu badawczego opublikowanego przez JAMA Network Open problemy u dzieci w porównaniu z tymi, które spędzały mniej czasu przed ekranem podczas pandemii COVID-19. tydzień.

Naukowcy przeprowadzili podłużne badanie kohortowe między majem 2020 r. a kwietniem 2021 r. wśród 2026 kanadyjskich dzieci w wieku od 2 do 18 lat i zmierzyli podstawowe wyniki za pomocą Depresja Lęk i wtórne skutki z problemami z zachowaniem, drażliwością, nadpobudliwością i nieuwagą.

6 aplikacji, które pomogą odstresować się w nowym roku

Rodzice często wypełniali kwestionariusze dotyczące dzieci zdrowie psychiczne podczas pandemiai udokumentować, ile czasu ich dzieci spędzają na oglądaniu telewizji lub na urządzeniach elektronicznych, w tym czas na media cyfrowe, gry wideo, e-learning, a także czas na wideoczaty.

Chłopiec w słuchawkach grający późno w nocy w gry wideo

dr Katarzyna S. międzynarodowy (UPI).

„Im więcej czasu dzieci spędzają na ekranie, tym większy efekt” Birkin dodany.

Amerykańska Akademia Pediatrii i Kanadyjskie Towarzystwo Pediatryczne zalecają nie więcej niż jedną do dwóch godzin korzystania z ekranu dziennie, ale Birkin zauważył, że dzienny czas spędzony przed ekranem wśród dzieci i nastolatków w badaniu „znacznie przekraczał sugerowany limit mniej niż jeden”. do dwóch godzin dziennie.” dzień. ”

Przygnębiony mały chłopiec siedzący przy oknie w masce chirurgicznej.

Przygnębiony mały chłopiec siedzący przy oknie w masce chirurgicznej.
(istock)

Autorzy zauważają, że te ustalenia są częściowo wyjaśnione dlatego, że badanie zostało przeprowadzone w środku pandemii, kiedy szkoły w Kanadzie były zamknięte na kilka miesięcy, ale nawet po ponownym otwarciu szkół wzrostdr Czas przed ekranem wydaje się mieć trwałe efekty.

Kto ogląda lub korzysta z telewizji? elektroniczny Urządzenia dłuższe niż dwie lub trzy godziny dziennie, młodsze dzieci (o średnim wieku około sześciu lat) częściej miały problemy z zachowaniem, nadpobudliwość i nieuwagę, podczas gdy starsze dzieci częściej miały objawy depresji, lęku i nieuwagi .

Zdrowie psychiczne sportowców wyróżnione w 2021 r.

Wysoki poziom czasu gry wideo był związany z depresją, drażliwością, nieuwagą i nadpobudliwością, co było zgodne z kilkoma wcześniejszymi badaniami pandemii, zgodnie z papier.

Nastolatka grająca w grę wideo Fortnite na PC.  Fortnite to internetowa gra wideo dla wielu graczy opracowana przez Epic Games

Nastolatka grająca w grę wideo Fortnite na PC. Fortnite to internetowa gra wideo dla wielu graczy opracowana przez Epic Games

Badanie ma kilka ograniczeń, w tym projekt badania (który testował tylko skojarzenia, więc nie można powiedzieć, że wydłużenie czasu przed ekranem faktycznie powodowało problemy ze zdrowiem psychicznym) oraz badaną populację (naukowcy badali tylko kanadyjskie dzieci pochodzenia europejskiego). ).

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Autorzy doszli do wniosku: „W tym badaniu kohortowym różne rodzaje korzystania z ekranu były związane z wyraźnymi objawami zdrowia psychicznego u dzieci i młodych dorosłych podczas COVID-19, co sugeruje, że korzystanie z ekranu nie jest równe. Rozważa różne formy wykorzystania ekranu w zapobieganiu zaburzeniom zdrowia psychicznego u dzieci i młodych dorosłych w okresie: pandemia.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *