Badanie wykazało, że wariant delta może podwoić ryzyko przyjęcia do szpitala osób niezaszczepionych

Badanie wykazało, że wariant delta może podwoić ryzyko przyjęcia do szpitala osób niezaszczepionych

Anioły – Nowe badanie ujawniło niepokojące wiadomości dotyczące rodzaju delty, na który jeszcze nie zaszczepiono Korona wirus. Wynika to z faktu, że średnia liczba nowych infekcji koronawirusem w Stanach Zjednoczonych wynosi ponad 150 000 dziennie, co stanowi wzrost o 21% w ciągu ostatnich 14 dni.

Pacjenci z COVID przeczesują szpitale od wybrzeża do wybrzeża, powodując nagły wzrost w lecie. Wariant delta – który jest bardziej zaraźliwy niż oryginalny „wariant alfa”, który rozprzestrzenia się na całym świecie – ponad dwukrotnie zwiększa ryzyko hospitalizacji osób nieszczepionych, Według brytyjskiego badania Opublikowano w The Lancet Infectious Diseases.

Naukowcy zbadali ponad 40 000 przypadków Covid-19 między marcem a majem – kiedy wariant Delta wystartował w Wielkiej Brytanii – aby porównać wskaźniki hospitalizacji. Wyniki są bardzo podobne do wstępnych danych ze szkockiego badania, które wskazywały, że wariant delta powodował więcej hospitalizacji.

„Wyniki wskazują, że pacjenci z wariantem delta mieli ponad dwukrotnie większe ryzyko hospitalizacji w porównaniu do pacjentów z wariantem alfa” Według brytyjskiego badania. „Obsługa doraźnej pomocy związanej z hospitalizacją była również wyższa w przypadku pacjentów z wariantem delta, co wskazuje na zwiększone korzystanie z usług pomocy doraźnej oprócz hospitalizacji stacjonarnej”.

Tymczasem w izbach przyjęć, takich jak w Atlancie, karetki są zawracane.

Według danych federalnych w siedmiu stanach ponad 90% łóżek intensywnej opieki jest zapełnionych. Alabama nie ma już łóżek na oddziałach intensywnej terapii, co prowadzi do ogromnej gorączki szczepień.

W skali kraju liczba zgonów z powodu COVID wzrosła o 355% od początku lipca. Według Centers for Disease Control 24 sierpnia Luizjana odnotowała rekordową liczbę 139 zgonów w ciągu jednego dnia. W Południowej Karolinie kierownik domu pogrzebowego powiedział, że nie widzieli tak wielu zgonów z powodu COVID.

Reżyser Robert Burning powiedział CBS Florence w Południowej Karolinie WBTW-TV.

Ale są historie o przetrwaniu. Jacob Larson, jeden z pierwszych pacjentów z COVID w Kolorado, powraca, by śpiewać lekarzy, którzy go uratowali.

„Największym podziękowaniem, jakie każdy może dać pracownikowi służby zdrowia, jest zaszczepienie się na COVID” – powiedział dr Ayman Raouf, który leczył Larsona.

Larson, który spędził 20 dni w szpitalu, dostał szczepionkę.

Tymczasem prawie 60% osób kwalifikujących się w hrabstwie Los Angeles zostało do tej pory zaszczepionych – wciąż mniej niż 70%, które zdaniem ekspertów są niezbędne do uzyskania odporności stada.


Wzrost COVID powoduje niedobory szpitalnych oddziałów intensywnej terapii…

06:34

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *