Barcelona: egzystencjalny dramat piłki ręcznej | Sporty

Xavi Pascual i Raul Intreos na krótko przed konferencją prasową, aby porozmawiać o Final Four w Kolonii.Miguel Ruiz / FCB / Europa Press

Zwycięstwa i tytuły są dla Barcelony tak oczywiste w piłce ręcznej, że stała się drużyną, która jest oceniana indywidualnie i wyłącznie według kryterium: czy wygra Final Four. Najmniejsze potknięcie było wiadomością, ponieważ ostatni raz zremisowali w Hiszpanii, 27 marca 2019 r. przeciwko Logroño. W grudniu poległ w finale Ligi Mistrzów. To było przeciwko Kilonii, ale finałowy mecz należał do poprzedniego sezonu i został przełożony z powodu pandemii. To jedyna porażka Barcelony w rozgrywkach kontynentalnych od września 2019 roku. W najbliższą sobotę, ponownie w czwartym finale, na Lanxess w Kolonii, Barcelona po raz kolejny zmierzy się z egzystencjalnym dramatem. Tym razem nominacja – mierzona w półfinale z Nantes (18.00, DAZN i Esport3), po PSG-Aalborg (15.15) – jest szczególnie ważna dla trenera Barcelony i jego zespołu.

więcej informacji

53-letni Xavi Pascual żegna się po 12 latach pracy i po osiągnięciu porozumienia z zarządem Joana Laporty, który nie chciał dokończyć pozostałego sezonu w biznesplanie, który doprowadził do zwolnienia dyrektora sportowego Davida Paruvé. Pożegna się również z kapitanem Raulem Entreosem, który w wieku 40 lat przedłużył swoją karierę, aby móc grać na igrzyskach olimpijskich, oraz z graczami, którzy opuścili klub, takimi jak Sorhindo, Muller, Dolinic, Alex Pascual i Palmarson, i być może Dioko i Mortensena. Wszyscy unikają myślenia o tym: „Mam wiele obaw, aby myśleć o moim końcu w klubie”, mówi Pascual. “Zostaje nam najważniejsza rzecz i musimy skupić się na tym, co musimy zrobić. To teraz nie zakłada żadnego innego sensu ani emocji.”

Barcelona ustanowiła rekord, wygrywając wszystkie 18 meczów rozegranych w Lidze Mistrzów i 59 meczów rozegranych w sezonie 2020-2021. Nieuniknione jest jednak podkreślenie, że finał przegrali w grudniu z Kilonią, chociaż odpowiada to poprzedniemu sezonowi: “Drużyna jest wystarczająco świadoma, że ​​przegraliśmy finał, ale też ma się dobrze. Myślę, że zagraliśmy dobrze wszyscy rok i musimy kontynuować w tym samym duchu, ustanawiając nasz model gry na boisku. Jesteśmy pewni tego, co robimy. Jeśli nie, nie będziemy w stanie wygrać każdego meczu w tym sezonie.

Nantes to drużyna, która przegrała mocniejszym wynikiem 30-29 z Barceloną w meczu fazy grupowej w lutym. Pascual chwali trenera francuskiej drużyny Alberto Intreosa, brata Raula: – To najsilniejszy zespół z całej czwórki, która przyjechała do Kolonii. Jeśli opuści Kielce (w ósemkach) i Veszprem (w kwartach), to nie ponieważ tak. Zauważył rękę Alberto, ma bramkarza. Nadzwyczajny i w bardzo dobrej formie (Nielsen)… Ma dobrych zawodników i ich grupa jest bardzo klarowna co do tego, co robią. W reprezentacji Francji, która dotarła do finału w 2018 r., znaleźli się Hiszpanie David Balaguer, Adria Figueras, Eduardo Gorbindo i Valero Rivera, strzelcy, a także były Azulgrana Lazarov.

Paris Saint-Germain, prowadzony przez trenera Valladolid, Raula Gonzaleza, pojawia się po raz piąty w spotkaniu najlepszej czwórki i aspiruje do zdobycia tytułu, któremu się opiera. Paryska drużyna ma kilku byłych piłkarzy Azulgrany: Moros, Nikola Karabatic, który wyleczył się z kontuzji, która trzymała go poza boiskiem przez siedem miesięcy, Polak Sibrzak i Duńczyk Hansen, jedna z postaci zespołu wraz z Brandy i Luką Karabatic, a także były gracz Granollers, Ferran Sule. Po raz pierwszy w tej imprezie weźmie udział duński Aalborg, który wyeliminował Porto w 1/8 finału i niemiecki Flensburg w ćwierćfinale.

Możesz śledzić EL PAÍS DEPORTES pod adresem Portal społecznościowy Facebook s Świergot, lub zarejestruj się tutaj, aby otrzymać Nasz cotygodniowy biuletyn.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *