Bardzo wyrafinowane oszustwo skierowane do początkujących użytkowników

Bardzo wyrafinowane oszustwo skierowane do początkujących użytkowników

Nowe oszustwo Vinted ma na celu kradzież pieniędzy początkującym użytkownikom, którzy zaczynają korzystać z platformy sprzedaży odzieży.

Na Vinted odkryto nowe oszustwo, którego jedyną misją jest kradzież pieniędzy początkującym użytkownikom

Nowe oszustwo na Vinted zagraża doświadczeniom początkujących użytkowników. Platforma sprzedaży używanej odzieży, akcesoriów i różnorodnych produktów. To Pablo Jauriso, dyrektor generalny firmy konsultingowej TecnoFor, podniósł alarm Wysłany dniadawniej Twitter, opowiadając o swoich doświadczeniach z zakupami na tej platformie.

Większość początkujących graczy Vinted to łatwe ofiary. Pablo Grueso postanowił wystawić na sprzedaż jakąś część garderoby na platformie Vintage i robiąc to po prostu wpadł w pułapkę przestępców. Ta osoba otrzymała e-mail od rzekomego zespołu Vinted. Wszystko wydawało się uzasadnione, ponieważ adres, z którego otrzymałem tę wiadomość, to „[email protected]”.

Oszuści i nowicjusze: w ten sposób powstaje nowe oszustwo na Vinted

E-mail od rzekomego zespołu Vinted zawierał prośbę o podanie szeregu podstawowych danych potrzebnych do przeprowadzenia oszustwa. Wśród tych danych znajdował się kod lub klucz, który według wiadomości e-mail był niezbędny do prawidłowego sfinalizowania transakcji. Kod ten był w zasadzie numerem telefonu sprzedawcy. Aby w tym przypadku przekonać Pabla Grueso do udostępnienia swojego telefonu, w e-mailu załączono zrzut ekranu przedstawiający kupującego, na którym aplikacja Vinted zażądała tych informacji.

Zrzut ekranu, wiadomość tekstowa i e-mail od Vinted. Wszystko wskazuje na to, że jest to oszustwo, chociaż będąc nowicjuszem na platformie i widząc, że adres e-mail jest oficjalny, podejrzenia zostają unieważnione. W otrzymanej wiadomości e-mail znajdował się także link, który po kliknięciu przekierowywał użytkownika na stronę internetową, która replikowała cały interfejs Vinted.

Dane wprowadzone na fałszywej platformie udającej Vinted. Po wykonaniu wszystkich kroków rzekomego serwisu technicznego Vinted oszust będzie miał wszystkie dane fałszywego użytkownika. Na tym jednak sprawa się nie kończy, bo nie chodzi tylko o kradzież tożsamości, ale o to, by wyłudzić pieniądze z konta oszusta.

SMS o wartości 500 euro. Po wpadnięciu w pułapkę oszusta na telefon komórkowy ofiary zostaje wysłana wiadomość. Ten SMS informuje Cię, że naliczana jest domyślna opłata za zatwierdzenie karty i niestety zamiast 1 EUR lub mniej, kwota ta wzrasta do 500 EUR.

Unikanie oszustw jest w zasięgu każdego. Ważne jest, aby nie przekazywać sprzedawcom żadnych informacji. Co więcej, w przypadku, gdy platforma poprosi o jakieś dane, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to sprawdzić, czy jest to e-mail godny zaufania, czy wręcz przeciwnie, jest to początek nowego oszustwa na Vinted, gdzie użytkownik zawsze ma wszystko Przegrać.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *