Bayern Monachium uniemożliwił Polakowi Robertowi Lewandowskiemu i Austriaczowi Davidowi Alabie grę w przerwie międzypaństwowej | Wiadomości piłkarskie

Bayern Monachium uniemożliwił Polakowi Robertowi Lewandowskiemu i Austriaczowi Davidowi Alabie grę w przerwie międzypaństwowej |  Wiadomości piłkarskie

Bayern Monachium odmawia pozwolenia Robertowi Lewandowskiemu i Davidowi Alaba na dołączenie do swoich krajów na mecze w Anglii w odstępach międzynarodowych.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi w Niemczech rygorystycznymi protokołami dotyczącymi wirusa koronawirusa, gracze Bundesligi i Bundesligi 2 muszą być izolowani przez 14 dni po powrocie z kraju „strefy mutacji”.

Polska zagra z Anglią na Wembley 31 marca, a Austria zmierzy się ze Szkocją 25 marca w Hampton Park.

„Jeśli osoby powracające z Wielkiej Brytanii będą musiały znaleźć się w izolacji, nie możemy obalić Lewandowskiego” – powiedział niemieckiej agencji prasowej Hassan Salihmidzic, dyrektor Bayern Sports. Serwis-informacji o grze.

Zapytany o to podczas piątkowej konferencji prasowej, Hansie Flick potwierdził: „Nie zgodzimy się. Jeśli coś się zmieni, będziemy to wspierać”.

Czwartek, 25 marca, godz.

Kopnięcie o 19:45

Jednak Lewandowski będzie dostępny na mecze Polski z Węgrami i Andorą, ponieważ tych krajów nie ma na liście „stref mutacji” niemieckiego rządu, a Alabama będzie dostępna na mecze Austrii na Wyspach Owczych i Danii.

David Alaba
Wizerunek:
Kiedy w najbliższy czwartek w Hamptonie zmierzą się ze Szkocją, Austria będzie pozbawiona wielu kluczowych graczy, w tym Davida Alaby

Szkocja zmierzy się ze słabą już drużyną Austrii, ponieważ wielu regularnych graczy w austriackiej kadrze opiera się na najwyższej klasie rozgrywkowej Niemiec.

Gdyby Lewandowskiemu i Alabamie pozwolono podróżować do Wielkiej Brytanii z powodu okresu przymusowej izolacji, RPF orzekłby 3 kwietnia. Tęsknią za starciem Bayera z Lipskiem, w obu meczach ćwierćfinału Ligi Mistrzów z PSG (6 i 12 kwietnia) oraz z Union Berlin 10 kwietnia.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *