Bayern Monachium ustalił już cenę sprzedaży Roberta Lewandowskiego

Chociaż jednym z dotychczasowych celów Barcelony jest pozyskanie napastnika Borussii Dortmund, Erlinga Haalanda, trudna próba, jaką kontynuowali z Realem Madryt i Manchesterem City, wskazuje, że proces ten nie będzie możliwy, jak wcześniej sądzono. Z tego powodu wśród opcji branych pod uwagę w drużynie Blaugrany rozbrzmiewa nazwisko najlepszego strzelca Bayernu Monachium, Roberta Lewandowskiego, który również wyraził zainteresowanie dołączeniem do katalońskiej drużyny w przyszłym sezonie.

W tym sensie wiele hiszpańskich mediów zapewniło, że Barcelona miała co najmniej dwa spotkania z Pini Zahavi, reprezentantem napastnika. Chociaż nie jest to łatwy proces w kontaktach z jednym z największych światowych graczy i jednym z najcenniejszych atutów Bayernu, klub culé jest optymistą, jeśli chodzi o jego przybycie do Europy tego lata.

Polak, który obecnie ma wartość rynkową 50 mln euro (choć operacja ma kosztować Laportę około 100 mln), kontynuuje bez odnowienia z Bayernem, a Barcelona byłaby skłonna go podpisać.

Teraz pojawiły się nowe informacje, że Katalończycy planowali wprowadzić Sergiño Dest jako metodę wymiany w ramach operacji. Bawarczycy wykazali już zainteresowanie amerykańskim graczem, odkąd był w Eredivisie z Ajaksem, chociaż Barcelona kontynuowała negocjacje w sprawie podpisania. Jednak jego wykroczenia dadzą mu ujście pod koniec sezonu, a Katalończycy zaoferują mu przyzwoitą sumę pieniędzy, aby wypracować umowę dotyczącą „zabójcy”.

W ten sposób kataloński zespół może mieć światowej klasy pozycję ofensywną, a tym samym wzmocnić linię ofensywy, biorąc pod uwagę, że Xavi Hernández stara się wzmocnić swój atak elitarnymi graczami na następny sezon.

Mimo 33 lat Lewandowski wydaje się być w najlepszej formie fizycznej w swojej karierze. Do tej pory w tym sezonie dodał 45 punktów i cztery asysty w 38 meczach, średnio co 73 minuty. Do tego dochodzi fakt, że w ciągu 12 lat gry w niemieckiej Bundeslidze opuścił tylko 24 mecze z powodu kontuzji, demonstrując swoją dyscyplinę zarówno na boisku, jak i poza nim.

Kolejny rozdział w drodze z Lionelem Messim

Warto dodać, że Polak właśnie zdobył najlepszą nagrodę i miał wyrwać Złotą Piłkę od Lionela Messiego, z którym zmierzy się na kolejnym mundialu trzeciego dnia fazy grupowej w Katarze. Puchar 2022. Tam Argentyna i Polska spotkają się na 974. stadionie.

To potencjalne podpisanie doda jeszcze więcej „choroby” do tego, o czym mówiono o tej rzekomej rywalizacji, która rozpoczęła się podczas wspomnianej ceremonii wręczenia nagród, gdzie obaj gracze dzielili się listami finalistów. Ponieważ napastnicy uchylili się na niektórych frazach z pewną wzajemną zjadliwością.

W 2020 roku nie odbyła się ceremonia wręczenia nagród, chociaż Messi nie krył wówczas swoich myśli: „Nie jesteśmy pewni, czy Lewandowski zdobyłby Złotą Piłkę w zeszłym roku. Nie wiemy, bo nie było głosowania”. powiedziała gwiazda.

Poczułem smutek. Nie mam nic do ukrycia. Nie mogę powiedzieć, że jestem usatysfakcjonowany, wręcz przeciwnie: czuję się nieusatysfakcjonowany” – powiedział Lewandowski, który z wielkim entuzjazmem odniósł się do wystąpienia, w którym Messi wyraził dla niego podziw i powiedział, że czuje, iż zasłużył na Złoto. Filiżanka.

„Chciałbym, żeby twoje oświadczenie było szczere, a nie puste słowa […] Być tak blisko, rywalizować z Messim o nagrodę… Oczywiście szanuję jego sposób gry i to, co osiągnął. Już sam fakt rywalizacji z nim pokazuje mi, na jakim jestem poziomie. Ale było mi bardzo smutno i dobrze, że nie zagraliśmy meczu w środku tygodnia po imprezie – przekonywał ówczesny napastnik Bayernu, z zakłopotanym lekceważeniem, w polskiej sieci Kanale Sportowym.

Wreszcie, po konsultacji na The Best Awards, w sprawie praw wyborczych w Argentynie, napastnik Bayernu powiedział: „Dlaczego Messi nie zagłosował na mnie? Zapytaj go”.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.