BBVA Meksyk: Najbardziej ofensywna aplikacja bankowa w kraju, według Zimperium

Niedawny raport platformy bezpieczeństwa Zimperium na temat ataków na bankowość mobilną ujawnił najczęściej atakowane aplikacje bankowe na świecie. W Meksyku najbardziej obraźliwą aplikacją była BBVA Mexico, która zebrała ponad 10 milionów pobrań.

Kradzieże bankowości mobilnej: globalne zagrożenie gospodarcze„Tak właśnie powstał najnowszy raport Zimperium, w którym oceniano poziom cyberataków na aplikacje bankowe dostępne w sklepie Google Play. W Meksyku BBVA został uznany za najbardziej obraźliwą aplikację. Co ciekawe, aplikacje bankowe BBVA w Hiszpanii i Argentynie również zostały wzięte pod uwagę najbardziej ofensywna w tych krajach. Jednak metody ataku były inne.

FluBot: trojan dla aplikacji bankowych w Meksyku

Aby określić poziom zagrożenia aplikacji bankowości mobilnej, zespół ekspertów Zimperium zidentyfikował 10 rodzin złośliwego oprogramowania. Niektóre, jak rekinnowoczesny wygląd, ale już rozpoznawalny na całym świecie.

Według raportu, w Meksyku najbardziej znanym rodzajem trojana jest „FluBot”, który może atakować aplikację BBVA. Ofiary FluBota otrzymują wiele wiadomości SMS phishingowych z fałszywymi linkami do pobrania. Według raportu wiadomości mówią o brakującym pakiecie, w którym dana osoba jest proszona o pobranie aplikacji adresowej pod podanym linkiem. Tytułowa aplikacja to oczywiście kłamca. Po rozmowie telefonicznej FluBot jest aktywowany, gdy użytkownik otwiera aplikację bankową, po czym wyświetla stronę logowania, która udaje, że jest dokładnie taka sama jak legalna aplikacja bankowa.

Osobliwością FluBota i tym, co czyni go szczególnie niebezpiecznym w porównaniu z innymi rodzinami trojanów, jest zdolność do przechwytywania mobilnych powiadomień push. Korzystając z tego, hakerzy mogą wysyłać do swoich ofiar zmanipulowane powiadomienia pochodzące od zaufanych nadawców. FluBot został odkryty w 2021 r., a oprócz Meksyku zgłoszono, że aplikacje bankowe zostały zaatakowane w Polsce, Hiszpanii i Portugalii.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, jak chronić bankowość mobilną

Bardzo często używamy naszych telefonów komórkowych do wykonywania czynności bankowych: wysyłania pieniędzy znajomemu, opłacania usług lub abonamentu komórkowego, subskrypcji Netflix lub czesnego. Aplikacje bankowe pozwalają nam sprawdzać stan konta i dokonywać przelewów. Ale jeśli chodzi o pieniądze, musimy podjąć wiele środków ostrożności.

zainstaluj VPN dla Androida Jest to jeden z najbardziej niezawodnych sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa w Internecie. VPN może Cię chronić, gdy dokonujesz płatności online lub łączysz się z publiczną siecią Wi-Fi. Niektórzy dostawcy VPN oferują dodatkowe funkcje, takie jak skanowanie w czasie rzeczywistym w poszukiwaniu potencjalnych wiadomości phishingowych lub blokowanie reklam.

Inną zalecaną procedurą jest unikanie instalowania jakichkolwiek aplikacji na telefonie komórkowym. Od czasu do czasu są odkrywane Aplikacje ze Sklepu Play zawierające złośliwe oprogramowanie. Niektóre z tych aplikacji wydają się niewinne; Na przykład aplikacje do pobierania tapet lub emotikonów. Na koniec należy uważać na każdą wiadomość zawierającą podejrzany link i unikać klikania takiego linku.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.