Berlin chce przedłużyć umowę gazową między Rosją a Ukrainą o 10 lat – Diaryo Digital Neustro Pass


Połączenia gazociągu naftoki na Ukrainie. Plik

Waszyngton, 22 lipca (Sputnik).- Po porozumieniu ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie gazociągu North Stream 2, Niemcy będą starały się przedłużyć o dziesięć lat umowę między Rosją a Ukrainą w sprawie transportu gazu – poinformował podsekretarz stanu ds. politycznych. Środa. Wiktoria Nuland.

Umowa Drugim aspektem tej umowy (między Stanami Zjednoczonymi a Niemcami dla North Stream 2) jest zatwierdzenie i przedłużenie umowy transportowej między Rosją a Ukrainą, która wygasa w 2024 roku. Będziemy nalegać na poszukiwanie przez kolejne dziesięć (…) lat dla Ukrainy” – powiedział urzędnik senackiemu panelowi ds. spraw zagranicznych.

W środę Stany Zjednoczone i Niemcy ogłosiły porozumienie w sprawie eksploatacji gazociągu Nord Stream 2 oraz szereg działań wspierających bezpieczeństwo energetyczne Ukrainy i Europy.

Jednym z głównych tematów dyskusji podczas niedawnej wizyty kanclerz Angeli Merkel w Waszyngtonie był gazociąg North Stream 2.

Celem projektu jest budowa gazociągu, który przez dno Morza Bałtyckiego będzie transportował 55 000 milionów metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie z Rosji do Niemiec.

Nowemu gazociągowi, jako że jego budowa zbliża się do końca, sprzeciwia się Ukraina, która jest obecnie głównym szlakiem dotarcia rosyjskiego gazu do Europy, a także kilka krajów europejskich, takich jak Polska, Łotwa i Litwa.

Ukraina importuje gaz z Rosji, ale ze względów politycznych nie robi tego bezpośrednio, nawet jeśli jest podłączona do gazociągu, ale jest członkiem Unii Europejskiej przez Słowację, Węgry i Polskę.

30 grudnia 2019 r. rosyjska firma Gosprom i ukraiński państwowy koncern Naphtokas przedłużyły o pięć lat umowę na przesyłanie rosyjskiego gazu przez terytorium Ukrainy. (Sputnik)

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *