Bezprecedensowa katastrofa ekologiczna wywołuje napięcia między Niemcami a Polską

Mieszkańcy obu brzegów Pozostałe sześć Nic takiego nie jest zapamiętane: od zeszłego tygodnia pojawiły się w wodach rzeki granicznej między nimi Polska Tak Niemcy mnóstwo martwa ryba. Jak potwierdziła we wtorek warszawska straż pożarna, w samym tylko regionie Polski znajduje się prawie 100 ton zwłok różnych gatunków.

The Katastrofa ekologiczna Ma na celu przelewanie wód Odry: dopływów, małych rzek i pobliskich kanałów z pływającymi już bezużytecznymi rybami. W niektórych obszarach dotkniętych wysokimi temperaturami smród jest nie do zniesienia. Pracownicy sanitarni i wolontariusze zgłaszają nieznośne warunki pracy i prawie nieuniknione wymioty. Lokalne władze palą tony martwych ryb jako środek nadzwyczajny.

Przyczyny tej bezprecedensowej katastrofy ekologicznej pozostają tajemnicą. Podczas gdy niemiecki rząd wskazywał w ostatnich dniach na możliwy przeciek Produkty chemiczne Poza pochodzeniem przemysłowym Polacy twierdzą, że w tym czasie nie znaleźli tych substancji w wodzie. „Nadal znajdujemy wysoki procent poziomów soli i tlenu i rdquor”, mówi Green Sebastian Arnold, minister środowiska Brandenburgii, najbardziej dotkniętego do tej pory stanu na niemieckim wybrzeżu.

Metale takie jak rtęć, która pojawiła się jako jedna z pierwszych hipotez, zostały już odrzucone przez ministra Arnolda. Istnieje 300 potencjalnych składników, które mogą spowodować spustoszenie, co spowalnia dochodzenie. Brak wysokiej temperatury i niskiego poziomu wody Będzie padać mógł przyczynić się do Masowa śmierć ryb.

Recenzje z Niemiec

Innym powodem, dla którego rząd niemiecki powołuje się na usprawiedliwienie tak długiego śledztwa, jest brak przejrzystości ze strony polskich władz. Według doniesień z Berlina polskie władze miały już pierwsze oznaki katastrofy ekologicznej już pod koniec lipca. Jednak niemieccy rybacy poinformowali swoich kolegów dopiero na początku zeszłego tygodnia, kiedy zaczęli widzieć tysiące martwych ryb.

Federalny Minister Środowiska Niemiec, Green Steffi LemkePublicznie poprosił o wyjaśnienie swojego polskiego odpowiednika, Anna Moskwa, który pilnie spotkał się w ubiegłą niedzielę w polskim Szczecinie, niedaleko granicy z Niemcami, ważnym porcie rzecznym zagrożonym katastrofą. Ministerstwo kierowane przez Lemkego stwierdziło, że „łańcuch informacji nie działa” i „utrata zaufania” rozmawiać o Rządy niemiecki i polski PiS to ultrakonserwatyściObie strony, których stosunki były napięte przed katastrofą, mają teraz kolejny powód do napięć dwustronnych.

Nagroda 210,00 euro

Powiązane wiadomości

Pomimo napięcia między Berlin Tak Warszawa, oba rządy powołały wspólny komitet ekspertów do zarządzania kryzysem. Polski rząd oferuje nagrodę w wysokości 210 000 euro obywatelom, którzy dostarczą wskazówek na temat potencjalnego przestępcy. Niemieckie media powtórzyły teorię przewijającą się przez polskie portale społecznościowe: fabryka papieru w pobliżu miasta Oława na południu Polski mogła spowodować rozlanie do rzeki. Firma zaprzecza zarzutom.

W oczekiwaniu na wyniki śledztwa organizacje ekologiczne, takie jak NABU, obawiają się, że skutki katastrofy będą długotrwałe. Eko system Fauna i flora wokół Odry, jej licznych dopływów, jezior i kanałów. Na razie wpływ gospodarczy w regionie jest natychmiastowy: zarówno rybacy, jak i restauracje serwujące ryby z regionu utracili swoje główne źródło dochodu.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.